Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Century-On

Szuperférgek segíthetnek a műanyagok lebontásában

Forradalmasíthatják a műanyagok újrahasznosítását egyes enzimek, amelyeket a gyászbogárlárvák emésztőrendszerében találtak – állítják ausztrál tudósok.

Egy új kutatás szerint ez az oka az öregedésnek

Az időskorral bekövetkező hanyatlás lehetséges magyarázatát adta meg egy új kutatás. A tudósok „katasztrofális” változást fedeztek fel a vérsejtek összetételében, eredményeik azonban az öregedési folyamatot lassító új terápiák lehetőségét vetíti előre – számolt be róla a The Guardian.

Támad a majomhimlő – mutatjuk, mit kell tudni a kórságról

Támad a majomhimlő – mutatjuk, mit kell tudni a kórságról

Itt az újabb dolog, amitől rettegni lehet. Egy cikkben szedtük össze a legfontosabb dolgokat a majomhimlő járványról (?).

Dél-koreai díjjal ismerték el Karikó Katalin munkáját

Karikó Katalin, a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatóprofesszora, Drew Weissman, a Pennsylvaniai Egyetem professzora, valamint Tore Godal, a Koalíció a Járványkészültségi Innovációkért (Coalition for Epidemic Preparedness Innovations – CEPI) tanácsadója kapják a dél-koreai IVI – SK Bioscience Park MahnHoon díjat – tájékoztatta az SZTE közkapcsolati igazgatósága szombaton az MTI-t.

Az Instagram bevezeti a „szülői felügyelet” funkciót

Az Instagram bevezeti a „szülői felügyelet” funkciót

Innentől kezdve a szülők láthatják és korlátozhatják a gyerekük közösségi médiában végzett tevékenységét.

Így vélekednek a magyarok a cigarettát helyettesítő termékekről

A Századvég Konjunktúrakutató Zrt. felmérést végzett a cigarettánál potenciálisan kevésbé káros, azaz annak alternatívájaként szolgáló termékekkel összefüggésben. A kutatás eredményeit egy workshop keretében mutatta be a nagyközönségnek.

Megfejtették, miért nem fertőz meg egyes embereket az új típusú koronavírus

Egy friss kutatás magyarázatot talált arra, miért képes egyes emberek immunrendszere olyan gyorsan elbánni az új típusú koronavírussal (SARS-CoV-2), hogy a tesztjeik negatívnak bizonyulnak.

Palkovics László a mesterséges intelligencia magyar szabályozásáról beszélt

A magyar mesterségesintelligencia-szabályozási stratégia a proaktív, emberközpontú, több érdekelt fél bevonásán nyugvó megközelítésen alapul, hasonlóan több multilaterális és nemzetközi kezdeményezéshez – mondta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter az Európa Tanács Miniszteri Bizottságának magyar elnöksége keretében a mesterséges intelligencia (MI) szabályozásáról szóló keddi videókonferencia zárásaként.

Életében először egyedül állhatott fel a fogyatékkal élő kisfiú

Sokat fejlődött a nagyon ritka daganatos megbetegedésben szenvedő Hegedűs Marci. Bölcsődébe jár, és két hete próbálja azt az állítógépet, amelyet számára optimalizált a tervezőmérnök.

Újabb magyar fejlesztés a Szegedi Tudományegyetemen

Az élő szervezetekről adatokat gyűjtő, intelligens szenzorokra épülő rendszereket fejlesztettek ki a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói egy 811 millió forintos uniós támogatást elnyert projektben – tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.

Tízezer embert venne fel a Facebook a metaverzum nevű virtuális világ fejlesztéséhez

Az Európai Unióban a következő öt évben tízezer magasan képzett ember felvételét tervezi a Facebook az úgynevezett metaverzum kiépítéséhez – jelentette be a cég hétfőn.

Minden idők legnagyobb üstököse tart a Föld felé

A jelenség, amely a becslések szerint 96–160 kilométer széles, pályamodellje szerint utoljára körülbelül ötmillió évvel ezelőtt lépett be utoljára a Naprendszerbe.

Mérgezően hathat a tinilányok testképére az Instagram

Mérgezően hathat a tinilányok testképére az Instagram

A Wall Street Journal (WSJ) jelentésében azt állítja, hogy a Facebook tisztában van a fiatalok mentális egészségére gyakorolt negatív hatásaival.

Oroszország megkezdi egy új vakcina tesztelését

Egy Covid-19 elleni, Betuvax elnevezésű új vakcina tesztelése kezdődik meg októberben Oroszországban,aminek első és második szakasza leghamarabb jövő februárban vagy márciusban fejeződhet be – közölte hétfőn az orosz egészségügyi minisztérium.

Az AstraZeneca-oltás fejlesztői szerint idővel náthavírus-gyengeségű lesz az új típusú koronavírus

Az általános kutatási tapasztalat az, hogy a vírusok – párhuzamosan azzal, hogy terjedésük könnyebbé válik – veszítenek hevenységükből – jelentette ki Sarah Gilbert, az Oxfordi Egyetem oltóanyag-kutató professzora.

Templom helyett járj a Facebookra!

Mark Zuckerberg új terve arra ösztönözné a templomlátogatókat – akik a személyes találkozások korlátozása miatt az elmúlt évben megismerkedtek a virtuális szolgáltatásokkal –, hogy tartósan online nézzék az istentiszteleteket.

Virtuális valósággá fejlesztené Zuckerberg a Facebookot

Virtuális valósággá fejlesztené Zuckerberg a Facebookot

A Facebook vezérigazgatójának tervei szerint egy virtuális valóság ad majd lehetőséget a felhasználóknak arra, hogy egy térben, hologramként beszélgessenek, dolgozzanak és találkozzanak.

Ezek a delta variáns leggyakoribb tünetei

Fej- és torokfájásró, orrfolyásról számolnak be leggyakrabban az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) delta variánsával fertőzöttek – írta a BBC hírportálja.

Vissza az oldal tetejére