Úgy tűnik, Karácsony a gyurcsányi úton haladna
2021.11.04. 14:50
Amint arról a 888.hu is beszámolt, az Index információi szerint vevőt keres a Városháza hatalmas értékű, műemléki védelem alatt álló épületegyüttesére a főváros vezetése. A portál szerint
Aztán megjött Karácsony Gergely főpolgármester válasza is, aki – hol máshol – a Facebook-oldalán próbálta tagadni az eladás szándékát. Azt írta: „A tényállítása mindössze annyi, hogy a Városháza eladása érdekében a fővárost vezető koalícióhoz közel álló üzleti körök megtették az első lépéseket, ebből következtet arra, hogy a Fővárosi Önkormányzatnak van értékesítési szándéka. Nos, nem tudjuk, kik azok az üzleti körök, és milyen lépéseket tettek.”
De vajon meg kell-e lepődni ezen?
Egyáltalán nem, hiszen ha valóban el akarják adni az épületet, akkor csak az elődök bevett szokását folytatják.
Mint tudjuk, a 2002 és 2010 közötti balliberális kormányzás alatt a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kimutatása szerint közel 190 céget privatizáltak a nemzeti vagyonból a Medgyessy–Gyurcsány–Bajnai-kormányok, amiből csupán 756 milliárd forint folyt be a költségvetésbe, miközben óriási maradt az államháztartás hiánya – rendre meghaladta a 3 százalékot, 2006-ban például 9,3 százalék volt –, illetve az államadósság is nőtt ezekben az években.
Karácsony Gergely 2004-től végzett „tanácsadói munkát” a Gyurcsány-kormánynak.
Annak idején a balliberális kormányok
- eladták a Postabankot, amelyet az osztrák Erste Bank vett meg,
- eladták a Konzumbankot,
- elindították az FHB Bank értékesítését,
- értékesítették a Mol részvénypapírjait,
- megváltak az Antenna Hungáriától és a Budapest Airporttól,
- magánosították a Malévot, amely ennek következtében később csődbe is ment.