Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Elon Musk: a világ csupán egy számítógépes szimuláció

888.hu

2016.10.08. 19:28

A világ leggazdagabb és legbefolyásosabb tech-gurui szerint egy számítógépes szimulációban élünk. De pánikra semmi ok, õk majd megoldják a dolgot.

Legalább két, a Szilikon-völgyben befolyásos milliárdos fektet pénzt olyan kutatásokba, amelyek azt vizsgálják, hogy a körülöttünk lévő mindennapi valóság nem csupán egy számítógépes szimuláció része-e.

A filozófusok és még a fizikusok egy része is aggódik amiatt, hogy jelenleg képtelenek vagyunk megállapítani, hogy a világunk csak egy nagyon valóságosnak tűnő szimuláció, amely megtévesztésig hasonlít az eredetire.

A hírek szerint két milliárdos pontosan olyan kutatást finanszíroz, amelyből mindez megállapítható lenne. A kutatás részletei nem nyilvánosak és jelenleg nem ismertek.

A Szilikon-völgyben elterjedt az a vélekedés, hogy csupán egy szimulációban élünk. Amit mi tapasztalunk a mindennapokban, az mindössze egy számítógép által generált virtuális valóság. Két tech-milliárdos annyira rá van kattanva erre a témára, hogy titokban olyan kutatásokat finanszíroz, amellyel fel lehetne törni virtuális valóságunk kódját"

– írja Tad Friend, a New Yorker újságírója. Friend információi Sam Altmanntól származnak, az egyik Szilikon-völgyben tanyázó milliárdostól, aki egy "startup-inkubátor" céget vezet, az Y Combinatort.

Elon Musk többször is beszélt korábban arról a koncepcióról, hogy az, amit mi valóságnak érzékelünk, csupán egy szimuláció. Egészen pontosan azt mondta, hogy

annak az esélye, hogy a világunk nem csupán egy számítógépes szimuláció, mindössze egy a milliárdhoz."

Musk minderre egy beszélgetés során jött rá. Érvelése szerint az emberek által előállított számítógépes technológia annyira gyorsan fejlődik, hogy a jövőben valamikor már megkülönböztethetetlen lesz a szimuláció a valóságtól. Amennyiben ez megtörténhet, nincs okunk azt hinni, hogy mindez nem történt-e meg máris.

Musk szerint az lenne az igazán nagy szívás, ha mégsem egy szimulációban élnénk, mert akkor minden – ahogy az emberi élet is – egyszer a végére ér.

Altman hasonló félelmekről számolt be. Szerinte, a technológiai fejlődés egy szintjén az emberek elvesztenék öntudatukat és amennyiben mi vagyunk az egyetlen öntudattal rendelkező lények az univerzumban, akkor az öntudat örökre kipusztulna. Erre a legjobb megoldás az lenne, ha valamilyen módon vegyítenénk, összeolvasztanánk az öntudatunkat a technológiával. Erre a jelenlegi legjobb megoldás az lenne, ha az agyunk tartalmát fel tudnánk tölteni egy felhő-alkalmazásba.

A telefonjaink már irányítanak minket. Az összeolvadás megkezdődött, márpedig ez a legjobb számunkra. Minden olyan forgatókönyv, amelyben nem szerepel az összeolvadás, konfliktust jelent: vagy a mesterséges intelligencia kerekedik felül rajtunk, vagy mi kerekedünk felül azon...Fel kell turbóznunk az utódainkat, mert vagy elfoglaljuk a galaxist, vagy kipusztulunk."

Habár első hallásra nehéz mindezt komolyan venni, mármint, hogy a világunk csupán egy számítógépes szimuláció, mégis a neves Bank of America szerint erre 20-50 százalék az esély.

(Independent, New Yorker)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére