Nyitrai Zsolt: nekünk számít az emberek véleménye
2018.06.07. 10:35
A társadalmi ügyekért felelős miniszterelnöki megbízott a Magyar Időknek adott interjújában elmondta, hogy a Fidesz mindig a párbeszédre alapozta a politikáját, ellenzékben és kormányzati pozícióban egyaránt.
Már 2004-ben nemzeti petíciót intéztünk a választókhoz – akkor elsősorban gazdasági, pénzügyi, illetve a családok támogatását érintő kérdésekben – manapság pedig nemzeti konzultációkat folytatunk”
– mondta Nyitrai Zsolt, majd így folytatta:
Ez a párbeszédre alapuló politizálás is hozzájárult az újabb választási győzelemhez, hiszen az emberek fontosnak tartották, hogy bevontuk őket a döntéshozatalba, megkérdeztük a véleményüket.”
A miniszterelnöki megbízott szerint mindez a jelenlegi kormányzati ciklusban is prioritást élvez majd, hiszen Orbán Viktor szándéka az, hogy a társadalmi párbeszéd továbbra is folyamatos legyen.
A lap azon kérdésére, hogy a Miniszterelnöki Kabinetiroda mellett miért van szükség egy megbízottra, Nyitrai úgy válaszolt, hogy a kabinetiroda a miniszterelnök politikai munkaszervezete, és ő maga is ezen szervezeten belül látja el feladatát. De míg a kabinetiroda által folyatott nemzeti konzultációk az egész társadalmat érintő, nagy horderejű kérdésekről szólnak, addig ők különböző társadalmi csoportok véleményét kérdezik meg.
Fontos, hogy átlássuk mások élethelyzetét, tudjuk értékelni a kisebb közösségek által végzett munkát, és képet alkossunk arról, hogy hol kell és lehet segíteni”
– tette hozzá Nyitrai Zsolt, aki azt is kifejtette, hogy azon kisebb-nagyobb közösségeket szólítják meg, amelyeknek azonosak az érdekeik, az élethelyzetük, a problémáik. Ezen csoportok között említette a miniszterelnöki megbízott többek között a nyugdíjasokat, a cukorbetegeket, az agráriumban dolgozókat, a fogyatékossággal élőket.
A feladatom, hogy elérjem: a kormányzat a döntéseinél vegye figyelembe ezen társadalmi csoportok speciális szempontjait”
– jelentette ki Nyitrai, aki az elmúlt időszakban elért eredményekről is beszélt a Magyar Időknek.