Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Koránkelõs hazai sajtószemle

888.hu

2016.04.01. 08:28

Errõl írnak õk.
A Magyar Hírlap

címlapon számol be a csütörtöki kormányinfóról. Itt többek között elhangzott, hogy a kormány lezártnak tekinti a vasárnapi pihenőnap kérdését, a tanárok ügyében fontosabb a tárgyalás mint a tiltakozás. Elhunyt Kertész Imre Nobel-díjas magyar író. A GDP 75,3 százalékára apadt az államadósság. Szeptemberre befejeződik a Fidesz Lendvay utcai székházának felújítása.

A Magyar Nemzet

címlapon, majd egy egész oldalas anyagban, végül a vezércikkben emlékezik meg Kertész Imréről. Kész a kormány terrorellenes javaslata: a lap szerint ebben a legfontosabb pont, hogy a kormány betiltaná a titkos kommunikációra lehetőséget adó szolgáltatások igénybevételét. Itt járt VI. Mohamed marokkói király, azonban inkognitóban volt és nem találkozott hivatalos személyekkel. A hírt többen is lehozták, de lehet, hogy csak egy áprilisi tréfa.

A Népszabadság

teljes címlapját – méltán – Kertész Imre foglalja el. Az Alkotmánybíróság elkaszálta a jegybanktörvényt, Lázár János nem tud a Klik megszüntetéséről és politikai elemzők szerint a kormány az időhúzásban érdekelt a tanársztrájkok kapcsán. Az RTL Klub Fókusz című műsorának főszerkesztője nem megy át a TV2-höz. A lap szerint a TV2 vezetése elégedetlen Kökény-Szalai Vivien munkájával, mert csökken a tények nézettsége. Életfogytiglanra ítélték Jozef Rohácot – az Aranykéz utcai robbantót, legkorábban 30 év múlva szabadulhat –, Portik Tamás 13 évet kapott.

A Népszava

a többi újsághoz hasonlóan címlapon foglalkozik az egyetlen magyar Nobel-díjas író, Kertész Imre halálával. Az AB szerint közpénzt kezelnek az MNB alapítványai. Minden vádpontban felmentették Vojislav Seselj szerb radikális pártvezért Hágában. A Nemzeti Választási Iroda feljelentést tesz a február 23-ai incidens kapcsán, amikor Nyakó Istvánt akadályozták a kopaszok.

A Blikk

címlapján Sebestyén Balázs üzen a TV2-söknek: "Tartsatok ki, véget ér a rossz álom". Vajon lesz-e elég mentő, ha ideér a terror? Igen, de a sok sérültet nem tudnák azonnal, megfelelően elhelyezni. Két métert zuhant a legelő vak ló a ház teraszáról – mint megírtuk az eset nem történt meg. Kertész Imre felesége szerint az íróval egy "romantikus utazás volt az élet".

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére