Karácsony Gergely megint más filmet néz
2021.03.13. 11:30
Karácsony Gergely főpolgármester ismét telesírta a Facebook-oldalát. Állítása szerint hónapok óta küzdenek azért, hogy az Európai Uniós helyreállítási terv elkészítése során a kormány érdemi párbeszédet folytasson a helyi önkormányzatokkal – köztük a Fővárossal – úgy, ahogy az a vonatkozó uniós jogszabályokban világosan elő is írják. Mint írta, „kérésünk sajnos süket fülekre talált”.
Aztán jött Fürjes Balázs, a Miniszterelnökség Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkára.
Fürjes szerint
Értetlenül állok Karácsony Gergely főpolgármester friss posztja előtt… mintha nem ugyanazokon az egyeztetéseken vettünk volna részt a városvezetéssel! – fogalmazott.
Elmondása szerint van egy, csak Budapestre szabott egyeztetési fórum a kormány és a városvezetés között: a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsa, itt egyeztetnek minden, a fővárost érintő fejlesztésről. A FKT-ben öt-öt fővel vesz részt a kormány és a Főváros vezetése, és csak akkor születik döntés, ha a Főváros és a kormány is megszavazza.
A támogatásokról a párbeszéd folyamatos! Gulyás Gergely és a főpolgármester megállapodott, hogy az uniós források elosztásáról folyamatosan egyeztet, és közösen alakítjuk ki álláspontunkat. Ezért ez, közös döntéssel, kiemelt napirendi pont a csütörtöki FKT ülésen”
– írta.
Fürjes Balázs közölte azt is, hogy a héten többször is egyeztettek Kiss Ambrus általános főpolgármester-helyettessel ezekről a pénzekről és projektekről – addig is, míg a főpolgármester karanténban volt.
A Karácsony Gergely elnökölte Budapesti Önkormányzatok Szövetsége hónapokkal ezelőtt megkapta véleményezésre az uniós források elosztásának tervezetét.
A politikus felsorolta a javaslatokat is:
- A 2021-2027-es uniós forrásokból a kormány 3000+ milliárd forintot irányítana Budapestre!
- Több mint félezer milliárd forint jutna gazdaságfejlesztésre, innovációra és felsőoktatásra.
- Közel 1500 milliárd forintot szánunk Budapest és agglomerációja közlekedésének fejlesztésére.
- Fővárosi egészségügyi fejlesztésekre jóval több mint félezer milliárd forint jutna.
- A minőségi zöldfelületek bővítésére, megújítására, a természeti környezet fejlesztésére és parkok kialakítására ca. 180 milliárd forintot tervezünk elkölteni.
Ezek a szándékaink, Budapest mindenképpen jól jár, de az egyeztetések alapján természetesen készek vagyunk az arányokon változtatni – írta Fürjes.