Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hazudott a Soros-egyetem

Bertha László

2017.10.06. 14:28

Soros egyeteme a napokban azt állította, hogy megállapodott egy New York állambeli egyetemmel, így elhárultak az akadályai a további mûködésüknek. A valóság azonban az, hogy nincs semmiféle megállapodás.

Az amerikai hivatalos szerveknél egyelőre nincs semmi nyoma annak, hogy a Soros-egyetem és a Bard College együttműködést kötött – írja az Origo.

Az egyetem egy közleményében azt írta, hogy egyetértési megállapodást kötöttek egy alig ismert, New York állambeli felsőoktatási intézménnyel, a Bard College-dzsal. A Soros-egyetem a közlemény kiadása után erőteljes kampányba kezdett a balliberális és a Simicska Lajoshoz köthető médiumokban, hogy mostantól megfelelnek minden törvényi kötelezettségnek. Az egyetem azt is jelezte: várja, hogy a kormány aláírja, és a parlament ratifikálja a New York állammal kötendő megállapodást, amely lehetővé teszi, hogy a CEU tovább működjön Budapesten.

Érdekesség, hogy a Figyelő szerint a Bard College 60 millió dollárt kapott 2011-ben Soros György Nyílt Társadalom Alapítványától, hogy az iskola fokozni tudja globális befolyását New Orleansban, Nicaraguában és Oroszországban. De nem csak pénzügyi kapcsolat fedezhető fel a tőzsdespekuláns és a magánegyetem között. A 15 milliárd forintnak megfelelő „adomány" mellett Soros meglehetősen bizalmas kapcsolatot ápolt az egyetem direktorával, Leon Botsteinnel is. Soros még 2011 előtt 5 millió dollárral támogatta az egyemet, hogy első felesége, Susan tanszéket alapíthasson az intézményben.

Hiába azonban a nagy bejelentés, a Soros-egyetem és a Bard College közötti együttműködésnek egyelőre az amerikai hivatalos szerveknél nincs nyoma. A Soros-egyetem kapcsán a kormány azt közölte, hogy nem módosítják a felsőoktatási törvényt. A kormánynak szakértői szinten kell válaszolnia arra, hogy a CEU New York-i megállapodása megfelel-e a magyar törvényi előírásoknak.

A felsőoktatási törvény áprilisban elfogadott módosítása arról rendelkezik, hogy a jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére