A nem kicsit bizonytalan MSZP most éppen nem bontaná le a kerítést
2017.10.13. 09:28
Kerítésre szükség van, amíg tart a migránsválság – így vélekedett a Fidesz és az MSZP parlamenti frakcióvezetője is az RTL Klub Magyarul Balóval című műsorának csütörtök késő esti adásában.
Gulyás Gergely, a Fidesz-frakció napokban megválasztott vezetője úgy vélekedett: amennyire ez előre látható, évtizedekig szükség lesz kerítésre, hiszen az EU-nak évtizedekig erős migrációval kell számolnia. Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője szerint a pártja sem bontaná le a kerítést.
A műsorban szó volt még többek között a nyugdíjakról, az ország gazdasági teljesítőképességéről, valamint a paksi atomerőmű beruházásáról is.
A gazdasági helyzettel kapcsolatban a Fidesz frakcióvezetője arról beszélt, hogy az ország teljesítménye, a gazdasági növekedés a Fidesz kormányzása alatt akkora béremelést tett lehetővé, amely a rendszerváltás óta egyetlen évben sem valósult még meg. Például az orvosok bére 150 százalékkal, a tanároké pedig 50 százalékkal nőtt. A költségvetés egyensúlyban van, ami szintén nem volt elmondható a szocialista kormányok időszakára, a foglalkoztatottak száma pedig 720 ezerrel nőtt 2010 óta – sorolta a kormánypárti politikus.
Tóth Bertalan a gazdasággal kapcsolatban csak arról volt hajlandó beszélni, hogy a nemzeti össztermékhez viszonyítva az egészségügyre vagy oktatásra fordított pénzek idén érték el a 2010-es szintet, miközben ezekre a területekre a környező országokba sokkal többet költenek.
A paksi bővítéssel összefüggésben is sarkosan negatív véleményt fogalmazott meg a szoci frakcióvezető. Tóth Bertalan leszögezte, hogy az MSZP kormányra kerülése esetén – kerül, amibe kerül – felmondaná a szerződést.
Gulyás Gergely ezzel kapcsolatban viszont arra emlékeztette a feledékennyé vált szocialistákat, hogy 2009-ben még az MSZP miniszterelnöke, Bajnai Gordon nevezte pártpolitika felett álló nemzeti ügynek Paks II.-t. A kormánypárt frakcióvezetője szerint, amennyire ezt ma meg lehet ítélni, hosszú távon is az atomenergia lesz a világon a legolcsóbb, de emellett még mindenképpen az atomenergia tekinthető a legbiztonságosabb és leginkább környezetbarát energiaforrásnak is.