2016.06.16. 14:31

Anglia - Wales 2-1 (0-1)

A csoport állása 2 forduló után:

A mérkőzés statisztikái az uefa.com adatai alapján:

Szinte az egész mérkőzést végigtámadta az angol válogatott, így teljesen megérdemelt a győzelme. Az is biztos, hogy mai teljesítménye alapján Wales nem érdemelt volna pontot.

Vége a mérkőzésnek! Anglia nyert!

93. perc

Bale majdnem egyenlít. 14 méterről fejelt kapura, de a labda elkerülte a kaput.

92. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Anglia

Egy háromszögelés után Sturridge kerül helyzetbe, és nagy nehezen begyötri a labdát a walesi kapuba (2-1)

3 perc ráadás

90. perc

Rooney szögletét Cahill fejeli fölé.

Õrületes nyomás alatt a walesi kapu. A második félidő alapján az angolok rászolgálnának a győzelemre. Wales ma harmatgyenge.

80. perc

Walesi ellencsapás. A csereként beállt Williams, szólója után 17 méterről lő, alig fölé.

78. perc

Rooney 17 méteres, erős lövésébe ketten vetődnek bele. Önfeláldozóan védekeznek a walesiek.

Roy Hodgson érzi, hogy megnyerhetik az összecsapást.

73. perc: Csere:

Lallana helyett a Manchester United tehetsége, Rashford az angoloknál.

71. perc Csere

Robson-Kanu helyett Williams a walesi válogatottban.

Wales képtelen megtartani a labdát. Folyamatosan a 16-osuk környékén a labda, angol lábakon.

67. perc: Csere

Ledley megsérült, Edwards jön a helyére a walesi válogatottnál.

66.perc

Sturridge újra próbálkozik, szinte ugyanonnan, mint korábban, ugyanúgy az égbe lő.

Ha így folytatódik a mérkőzés, Anglia bedarálhatja a walesi válogatottat. Az is igaz, hogy Bale gólja a semmiből jött.

62. perc

Hatalmas kavarodás a walesi kapu előtt, többen is próbálkoznak lövéssel, de mindegyiket blokkolják a védők.

61. perc Walesi sárga lap!

B. Davies kapta.

57. perc GÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!!

A fölény góllá érett Williams fejéről Vardy elé pattan a labda, aki közelről nem hibázik (1-1)

55. perc

Rooney csavar a bal alsó felé 17 méterről, Hennessey nagyot véd.

Nehezen tudom elképzelni, hogy ezt a nyomást képes lesz kapott gól nélkül elviselni Wales, de eddig jól bírja.

52. perc

Sturridge vállalkozik 28 méterről, teljesen veszélytelenül. Olykor tanácstalannak tűnnek az angolok. A walrsiek szívósak, de támadásra nem futja erejükből.

49. perc

Walker fut el a jobboldalon, beadásába egy védő ér bele, akiről a labda az oldalhálóba csapódik.

46. perc

Elkezdődött a második félidő, az angolok kettőt cseréltek.

Sterling helyett Sturridge, Kane helyett Vardy

Az első félidő statisztikái az uefa.com szerint:

Vége az első félidőnek!

Bajban az angolok. Szinte az egész mérkőzést végigtámadták eddig, mégis hátrányba kerültek. Brusztolnak, de elég ötlettelen a játékuk.

42. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!

Gareth Bale állt a labda mögé 32 méterre az angol kaputól. Erősen és pontosan célozta meg a bal alsó sarkot, de Hart is kellett ahhoz, hogy ebből gól legyen (0-1)

Egyértelműen Anglia irányítja a mérkőzést, de támadásaiban nem lehet érezni a gól lehetőségét. Mintha nem lennének elég élesek a játékosok.

35. perc

Rooney szögletét Smalling fejeli el, de képtelen eltalálni a kaput.

Összehasonlítva az osztrák-magyar mérkőzéssel, ez egy lényegesen lassúbb tempójú meccs. Pedig itt olyan játékosok szerepelnek, akik az angol bajnokságban edződnek.

32. perc

A walesi ötösön belül Davies kezére pattant a labda veszélyes szituációban, a játékvezető sípja néma maradt. Véleményes. Inkább büntetőnek tűnt.

Kezd egyre nagyobb lenni az angol nyomás.

26. perc

Cahill fejelt kapura egy beívelést 6 méterről, Hennessey ölébe, gyengén.

22. perc

Kane futott neki egy szabadrúgásnak 28 méterre a walesi kaputól. Messze fölé és mellé tüzelt. Ennyi veszélyt tudnak felmutatni.

Az angolok többet birtokolják a labdát, de nem tudnak veszélyes helyzeteket kialakítani a walesi kapu előtt. Wales jól védekezik.

20 perc tel el a mérkőzésből, eddig egyetlen komolyabbnak nevezhető helyzetet jegyezhettünk fel, amelyet Sterling hagyott ki.

10. perc

Bale tört be a 16-on belülre, kicsit kisodródva baloldalról tüzelt kapura, de lövését blokkolták a védők. Szöglet.

Az angolok egy picivel jobban kezdték a mérkőzést, de jobbára a középpályán folyik a játék.

7. perc

Lallana joboldali lapos beadására Sterling érkezett, de 8 méterről a kapu fölé lőtt estében.

1. perc

Wales kezdte a mérkőzést, kék mezben, Az angolok fehérben.

Himnuszok!

Az angol válogatott 3 csatárral fog rohamozni, vagyis Roy Hodson nem akar semmit a véletlenre bízni. Bátor húzás.

Üdvözlöm olvasóinkat!

Érdekes és pikáns mérkőzés elé nézünk a franciaországi Európa-bajnokság B-csoportjában. Tegnap már lejátszották a kvartett első mérkőzését a második fordulóban. Ezen a Szlovákok kijavították a Wales elleni fiaskót az Oroszország elleni 2-1-es győzelemmel. A Szbornaja viszont komoly bajba került ezzel. Két mérkőzés, 1 pont. Nagyon karcsú, amivel a kiesés réme fenyegetheti őket. Ugyanígy járhat Anglia, ha a walesi válogatott ellen is botlik. Márpedig biztosra vehetjük, hogy Gareth Bale és társai nem fogják könnyen adni magukat a brit rangadón.