A Vagina Múzeumban nemcsak időszaki kiállításokat lehet megtekinteni, hanem egy állandó kiállításnak is helyet ad „A-tól V-ig” címmel.
Ez a tárlat az „alapokról” szól, információkat kaphatunk egyebek mellett az egészségügyi ellátásról, az anatómiáról, a transzneműek jogairól, az interszexuális jogokról, a nemi szervek megcsonkításáról és a szexmunkáról is.
A múzeumban található egy „vulva fal” is, amelyen sokféle női szeméremtest fotója látható.
Florence Schechter alapítónak például ez a kedvenc része a múzeumban.
Vannak olyanok, amelyeket piercing díszíti, de van egy tamponzsinóros is”
– sorolta.
A Vagina Múzeum elkötelezett a queer- és transz-oktatás mellett, mivel sok queer és transz embernek van vaginája.
Amikor elkezdtük tudtuk, hogy valamilyen módon állást kell majd foglalnunk ebben a »kérdésben«”
– mondta Schechter, majd hozzátette: „sok olyan embert szeretek, aki transznemű. Vannak transz és nem-bináris munkatársaink és önkénteseink. Ők is csak emberek!”
Nemzetközi nőnap alkalmából például transznők listáját tették közzé a Twitter-oldalukon, ami megosztotta a nagyközönséget.
– mondta az alapító.
A Vagina Múzeum egyik alapelve, hogy a nőgyógyászat mindenki számára elérhető legyen, ezért a hozzáférhetőség a legfontosabb.
A múzeum tagságra és adományokra támaszkodik, ezért minden kiállítás ingyenes. Minden bemutatott zenei videó, film és TikTok feliratozva van, a helyszínen nincs lépcső, és a múzeum egyetlen részén sincs korhatár-besorolás.
Nagyon fontos számunkra, hogy egyáltalán nincs alsó korhatár”
– mondta Schechter.
Ennek fő oka az, hogy a gyerekeknek is van szeméremtestük és nekik is meg kell ismerniük azt”
– vélekedett.
Schechter elmondta, hogy a múzeum már sok gyermeket fogadott, a csecsemőktől a tinédzser fiúkig, és a reakciók mindig „elsöprően pozitívak” voltak.