Transzzászló az Antarktiszon
2022.01.04. 13:45
2021 december 26-án hódította meg először transznemű az Antarktisz legnagyobb csúcsát Erin Parisi személyében, aki ezen jeles alkalomból meglobogtatta mozgalmi zászlaját a Vinson-hegység csúcsán.
Erin sikerét a transzközösség ellenállóképességének szentelte.
Láthatjuk hát, hogy a WC-vitákon (amikor egy transznemű nem tudja eldönteni, hogy melyik WC-be kéne menni és ezért a társadalmat hibáztatja) is van élete a mozgalomnak. Most általuk végre megtapasztaljuk milyen, amikor az emberiség újra meghódítja a már meghódított világot.
Itt az idő hogy felállítsák listát, melyben a transzneműek az emberiség által már megcselekedett történelmi eseményeket újra élhetik, hogy lehessen transztörténelem a transzemberiségnek, mely szebb, jobb, elfogadóbb és minden más szempontból is feljebb való a korábbi ciszheteró elnyomók emberiségénél.
Ilyenek lehetnének:
- Az első transznemű, aki tüzet csiholt
- Az első transznemű, aki átlépte a Rubikont
- Az első transznemű, aki felfedezte Amerikát
- Az első transznemű, aki körbehajózta a földet
- Az első transznemű, aki könyvet nyomtatott
....többet nem írok találják ki ők.
A zászló megalkotója (gondoljunk bele, hogy mekkora kreativitás és szellemi munka kellett ahhoz, hogy a rózsaszín, fehér és kék csíkokat egymás mellé tegye), Monica Helms egyébként gratulált a Erinnek, majd elmondta, hogy egy álma válna valóra, hogyha a Mount Everesten is ott lobogna már a zászló.
Végülis ez is beleférne a nemek nélküli, saját testének biológiájától független emberiség történelmi léptékű tetteibe.