Megnövekedhetett a nemváltó műtétet kérő brit fiatalok száma a Covid-korlátozások miatt
2022.03.23. 16:30
A Mail on Sunday beszámolója szerint a londoni Tavistock and Portman Trust nemi identitást fejlesztő szolgálatánál (Gender Identity Development Service – GIDS) a nemváltoztatási kezelést kérő fiatalok száma megdöbbentő mértékben, húsz százalékkal nőtt, és jelenleg 5500 fiatal áll a várólistán.
A lap azt állította, hogy
„Az élet tényleg megállt, így a kamaszok életüknek ezen szakaszában, amikor még keresik az identitásukat, akkor az internethez fordultak.”
Úgy látja, hogy a fiatalokat azzal bombázták a világhálón, hogy ők transzok, mivel minden problémájuk, bizonytalanságuk és szorongásuk azért van, mert ők transzok.
Az Országos Egészségügyi Szolgálat (NHS) magas szintű megbeszéléseiről készült jegyzőkönyvek szerint az egészségügyi szolgálatot állítólag az is aggasztja, hogy a nemi átalakítást kérő gyermekek számának növekedése és a zárlatok között összefüggés van: az egyik magas rangú személy aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy „a lista jelentősen megnőtt a zárlatok alatt”.
A Tavistock Trust-ot – Anglia fő gyermeknemi klinikáját – egyre többször vizsgálják a gyermekek nemváltoztatásával kapcsolatos gyakorlata miatt (kritizálja a gyakorlatukat a klinika korábbi igazgatója is), többek között azért is, mert állítólag túl gyorsan feltételezik azt, hogy a kislányok transzneműek, ha atipikus viselkedést mutatnak, például nem szeretik a rózsaszínt vagy nem szeretnek babákkal játszani.
Nagyon-nagyon felszínes, felszíni jelenségekre összpontosítanak, és nem vizsgálódnak”
– mondta Dr. David Bell a klinikáról, megjegyezve, hogy sok gyermek nem felel meg a nemi sztereotípiáknak, és mégsem transznemű.
A Breitbart emlékeztetett, hogy tavaly egy Keira Bell nevű „lány” perelte be a Tavistock and Portman NHS Foundation Trust-ot, azt állítva, hogy a nemi identitást fejlesztő szolgálat (GIDS) nyomást gyakorolt rá, hogy tinédzserként változzon át, amit aztán később már megbánt. A nagy visszhangot kiváltó ügyben a Legfelsőbb Bíróság azt állapította meg, hogy 16 év alatti gyermekeknek nem szabad bírósági engedély nélkül pubertásgátlót adni, azonban az ítéletet tavaly szeptemberben hatályon kívül helyezték.