J. K. Rowling a transznemű woke-izmust a Szovjetunióhoz hasonlítja
2022.04.22. 11:00
„Kelet-Európát kísértet járja be, melyet Nyugaton »disszidens gondolkodásnak« neveznek.”
Ezeket a szavakat Václav Havel, drámaíró és csehszlovák elnök írta 1978-ban megjelent, „A kiszolgáltatottak hatalma” című esszéjében, melyben a kommunista Szovjetunió által hazájában és a szovjet blokk más részein is érvényesített brutális megfelelési kényszerről értekezik.
Most úgy tűnik,
A Twitteren egy olyan posztra reagálva, amely szerint a „transz nők is nők” kijelentést arra használják, hogy a biológiai nőket arra kényszerítsék, hogy meghajoljanak a woke tömeg előtt, J. K. Rowling írónő megosztotta Havel példázatát egy zöldségesről, aki a „Világ proletárjai, egyesüljetek!” marxista hitvallást akasztotta ki a kirakatába, hogy passzívan alkalmazkodjon a Szovjetunió csoportgondolkodásához.
„The manager of a fruit and vegetable shop places in his window, among the onions and carrots, the slogan: ‘Workers of the World, Unite!’ Why does he do it?...Is he genuinely enthusiastic about the idea of unity among the workers of the world? 1/12 https://t.co/VbwqBtKbvQ
— J.K. Rowling (@jk_rowling) April 20, 2022
A „A kiszolgáltatottak hatalmából” idézve Rowling így folytatta:
„Az ideológia a világhoz való viszonyulásnak egy álságos módja. Az embereknek az identitás, a méltóság és az erkölcs illúzióját kínálja, miközben megkönnyíti, hogy megváljanak tőlük... lehetővé teszi az emberek számára, hogy becsapják a lelkiismeretüket, és elrejtsék valódi helyzetüket és dicstelen modus vivendi-jüket, mind a világ, mind önmaguk elől. Az egyéneknek nem kell elhinniük mindezt a misztifikációt, de úgy kell viselkedniük, mintha elhinnék, vagy legalábbis csendben tűrniük kell őket, vagy jól kell kijönniük azokkal, akik velük dolgoznak. Emiatt azonban hazugságban kell élniük. Nem kell elfogadniuk a hazugságot. Elég nekik, ha elfogadják az életüket vele és benne.”
Bár Rowlingot korábban a baloldal azért ünnepelte, mert női íróként páratlan sikereket ért el – és első regénye megírása közben egyedülálló anyaként állami segélyből élt –, karrierje során a történelem egyik legsikeresebb könyvsorozatát írta, az elmúlt két évben az LMBTQ nemi ideológiájának megkérdőjelezése miatt összeütközésbe került a woke-csőcselékkel.
Annak ellenére, hogy a Harry Potter szerzője politikailag továbbra is a baloldalra sorolja magát, hitetlenkedve nyilatkozott az olyan kifejezésekről, mint a „menstruáló emberek”, és figyelmeztetett, hogy a biológiai nők elveszítik nehezen kivívott jogaik egy részét,
Ezért Rowlingot „Terf”-nek (transz-kirekesztő radikális feminista) bélyegezték, és sokan azok közül is elítélték, akiknek karrierjét ő segítette – köztük több Harry Potter-színész és a könyvsorozatából készült filmek 20. évfordulóját ünneplő programból is kitörölték.