Migránssimogató békeaktivisták tiltakoztak a német konzervatívok ellen
2018.07.22. 18:38
A résztvevők a hivatalosan Keresztényszociális Unió (CSU) bajor konzervatív párt jobbra tolódása és a közbeszéd eldurvulása ellen tiltakoztak vasárnap Münchenben. A háttérben az állhat, hogy a "civil" szervezeteknek nem tetszik, hogy a CSU a német állampolgárok biztonsága érdekében szigorúbb migránspolitikát vezetett be a tartományban.
A Soros-féle szervezetek Németországban is akcióba lendültek a konzervatívokkal szemben. A tiltakozást több mint 130 szervezet kezdeményezte, köztük olyanok, amelyek migránsok támogatásával foglalkoznak, de béke- és demokráciapárti aktivisták és a szexuális kisebbségek szervezetei is ott voltak a szervezők között. Az eseményen értelmiségiek, egyes keresztény szervezetek és szakszervezetek is részt vettek. A szociáldemokraták, a zöldek, a Baloldal nevű párt és a Kalózpárt is csatlakozott a kezdeményezéshez. Az esemény mottója az "Együtt a félelem politikája ellen!" volt.
A kezdeményezők név szerint is kiemelték Horst Seehofert, a CSU vezetőjét, szövetségi belügyminisztert, Markus Söder CSU-s bajor miniszterelnököt és Alexander Dobrindtot, a CSU frakcióvezetőjét, akik szerintük felelőtlen, megosztó politikát folytatnak.
Marx bíboros annyira aggódik a migránsokért, hogy Seehofer pártját bírálja
Az egyházi méltóságot aggodalommal tölti el, hogy a társadalom szóhasználata is egyre radikálisabb, és a határoknál megjelenő, menekülő emberek olyan színben tűnnek fel, mintha a németek jólétét fenyegetnék, amitől meg kell magukat védeniük. A bíborost hidegen hagyja, hogy amúgy a fenyegetés valós.
Úgy vélik, hogy ehelyett a politikusoknak az oktatással, az időskori szegénységgel és az "egészségügyi vészhelyzettel" kellene foglalkozniuk. Teljes mértékben látszik, hogy az egész tiltakozás a CSU szigorúbb migránspolitikája ellen irányult.
A szigorítás része volt például, hogy júliusban megkezdte a munkát a német-osztrák határon a bajor tartományi rendőrséghez tartozó határrendőrség. Továbbá augusztustól Bajorország rendőri vezetéssel saját menekültügyi hivatalt állít fel, és következetesebben fog eljárni a migránsok deportálása terén. A Merkel és Seehofer között létrejött kompromisszumnak köszönhetően Németországban úgynevezett tranzitközpontokat építenek ki az EU valamely tagországában már nyilvántartásba vett menedékkérők elhelyezésére, és ezekből a központokból szállítják majd vissza őket a regisztráció szerinti tagállamba, ahol az EU-s szabályok alapján le kell folytatni menekültügyi eljárásukat.
Mindez természetesen kiváltotta a migránssimogató békeaktivisták nemtetszését.
A CSU a kezdeményezésre ellenkampánnyal válaszolt. München belvárosában plakátok jelentek meg, amelyek a politikai normalistást hirdetik és azt üzenik a tiltakozóknak, hogy Bajorország nem hagyja felheccelni magát. A párt a közösségi médiában arra is felhívta a figyelmet, hogy a CSU évtizedek óta csak azt tartja szem előtt, hogy mi a legjobb Bajorországnak.