Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Vívó-vb: büszkék lehetünk a magyar csapatra

Horváth József György

2019.07.23. 21:00

A szövetségi kapitány összességében elégedett a magyar válogatott szereplésével a budapesti olimpiai kvalifikációs vívó-világbajnokságon, és külön is kiemelte a párbajtőrözőknél győztes Siklósi Gergely, valamint a két második hellyel záró férfi kardozók teljesítményét.

Az elért eredményt jónak tartom, némi árnyalattal – mondta az MTI-nek Udvarhelyi Gábor. – Van egy arany- és két ezüstérem, ez nagyon szép teljesítmény. Siklósi Gergelyt nem lehet eléggé dicsérni, a férfi kard egyéni és csapateredmény is egészen kimagasló. A kardozó fiúk ezzel majdnem biztosan, 99 százalék eséllyel ott lesznek az olimpián.

A női kardcsapatot illetően kiemelte a nyolc közé kerülést, és úgy vélekedett, azzal, hogy a negyeddöntős veresége után a maradék két mérkőzését megnyerve ötödik lett, megnőttek az esélyei az olimpiai részvétel kiharcolására.

A vb előtt három olyan együttes volt, amelyik jó szerepléssel közel kerülhetett a tokiói játékokhoz, ezek közül a férfi párbajtőrözőknek nem sikerült negyeddöntőbe jutniuk. A kapitány szerint ez az, ami árnyalja a pozitív összképet. „Összekerültek az ukránokkal, akik több világbajnokságon és olimpián érmet tudtak szerezni. A fiúk olyan akarattal vívtak, hogy ez egy kicsit átment görcsösségbe. Talán enyhíti a gondokat, hogy minimális különbségek vannak a csapatok között, így ha az utolsó négy világkupára össze tudják szedni magukat, nekik is van még esélyük” – tette hozzá.

A szövetségi kapitány emlékeztetett rá, hogy a riói olimpiai bronzérmes csapatból három ember vált ki, és megjegyezte, ezt borzasztóan nehéz ilyen rövid idő alatt pótolni. Egy férfi párbajtőr-csapatmérkőzés nem a gyerekek sportja – hangsúlyozta.

Udvarhelyi Gábor úgy vélekedett, ha nem jönne össze a tokiói kvalifikáció, akkor a következő olimpiáig beérhet a csapat, egyéniben pedig Siklósinak nagyon megnőttek az esélyei a kvótára. De mi nem erre, hanem a csapatra építünk – szögezte le.

Mint mondta, a női tőrözőknek is komoly esélyük lett volna, ha a nyolcaddöntőben Kanadát legyőzik, így viszont az egyéni kerül előtérbe. Kreiss Fanninak nagyon jók a helyezései, és az itteni 16. hellyel tovább javult a helyzete – mondta.

A női párbajtőrcsapatot épülőfélben lévőnek nevezte, amely még nem érett arra, hogy kikerüljön az olimpiára. „Nagyon tehetséges társaság, utánpótlásban mindannyian jól szerepeltek. Meg kell említeni Muhari Esztert, aki felnőtt válogatott, pedig ebben az évben még kadétkorú, ráadásul ő a befejező ember a csapatban, rajta van a legnagyobb teher” – fogalmazott.

A kapitány jelezte, hogy a férfi tőrcsapatnak nincs reális esélye kijutni Tokióba. „Sajnos ez most már elég régen így van, de Dósa Dániel szintén közel áll a kijutáshoz” – tette hozzá.

Udvarhelyi Gábor úgy látja, ha szerencsésen alakulnak a dolgok, előfordulhat, hogy minden fegyvernemben lesz magyar vívó a tokiói olimpián.

Az előző, 2013-as budapesti világbajnokságon a magyarok egy arannyal és két bronzzal zártak, ezt most egy aranyra és két ezüstre javították.

MTI/Czagány Balázs

Siklósi, az aranyérmes

A párbajtőröző Siklósi Gergely szerint bátor vívása hozta meg a fordítást és ezzel az aranyérmet a pénteki fináléban a budapesti olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

A BHSE 21 éves párbajtőrözője az M1 aktuális csatornának nyilatkozva kedden kiemelte: édesapja születésnapján sikerült nyernie, ráadásul hazai környezetben.

Nagyon meseszerű ez a történet, nem álmodtam ilyenekről, csak úgy jött az egész. Az egyik legszebb nap volt eddig az életemben

– fogalmazott Siklósi. Rámutatott: előtte Imre Géza nyert aranyérmet férfi párbajtőrben, aki pedig 40 esztendős volt a sikerénél. Mint mondta, a legtöbb vívó álmodik róla, hogy hazai páston nyerjen világbajnokságot, ő viszont el sem tudta képzelni, hogy családja és mintegy ötezer szurkoló előtt sikerül neki.

Fotó: MTI Fotóbank

Az aranyéremért a csapatban háromszoros Európa-bajnok Szergej Bidával kellett megmérkőznie, és az orosz 13-10-es előnyénél azt mondta magának: ez az egy lehetősége lesz hazai vb-t nyerni.

Tudtam, hogy meg kell lepnem az ellenfelet, váratlant kell húznom. Nem gondolkoztam túl sokat, ilyenkor nem is szabad, hiszen amikor az ember elkezdi magában lejátszani a történteket, akkor lehet, hogy a következő pillanatban nem meri elindítani a támadást. Ha kevésbé bátran vívok, akkor nem vagyok világbajnok

– fejtette ki. Hozzátette: sokat számít az előzetes videoelemzés és a mentális felkészülés, de leginkább fejben dől el egy asszó, azon múlik, hogy el tudja-e képzelni, mi fog történni.

Ha meg tudom valósítani a páston is, amit kigondoltam, akkor akár 12-0-s sorozatra is képes vagyok – utalt az elődöntős fordítására a csapatban 2016-ban olimpiai ezüstérmes Andrea Santarelli ellen. – Tudtam, hogy ha baj van, akkor arra tudok reagálni, felkészültem erre az eshetőségre is.

Felidézte, januárban műtötték a kezét, így rohamosan kellett felépülnie a vb-szereplés kezdetére.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére