Hatalmas dicséretet kaptak Kínától a közép-kelet-európai országok Budapesten
2017.11.28. 21:28
Kína és az érintett országok között a kereskedelem láthatóan növekszik minden szempontból, az együttműködés pedig széles körben, több szinten mélyül"
- hangsúlyozta az alelnök.
Magyarország Kína kelet-európai legnagyobb befektetési célországa, amely a legkorábban írta alá az Egy övezet, egy út kormányközi szerződést az európai uniós országok közül"
– emlékeztetett Huang Hong.
A biztosításfelügyelet alelnöke megjegyezte: a tudományos, a technikai és a pénzügyi együttműködés mélyen összekapcsolódik Kínában, ugyanakkor kihívások is megjelentek az utóbbi időben. Az európai-ázsiai kapcsolatokat károsíthatják például az antiglobalizáció csírái, és a pénzügyi kockázatok ellenőrzése, illetve megelőzése is egyre nehezebb. Szerinte erősíteni kell az ázsiai-európai pénzügyi együttműködés infrastruktúráját.
Kína egyre nyitottabbá válik – hívta fel a figyelmet Huang Hong, emlékeztetve arra, hogy az idén novemberben kormánya kihirdette: fokozatosan feloldja a bankokban és életbiztosításokkal foglalkozó pénzügyi intézményekben való külföldi befektetésekre vonatkozó korlátozásokat.
Támogatjuk a kínai pénzügyi vállalkozások nemzetközi porondra lépését, üdvözöljük a közép-kelet-európai globális pénzügyi intézményeket a kínai piacon"
– jelentette ki.
Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke az AFCA első globális konferenciáján, amelyet Kínán kívül rendeztek meg, arról beszélt, hogy egyre erősebb a partneri kapcsolat Európa és Ázsia között, az Európai Unió és Kína között, illetve a tizenhat közép-kelet-európai ország és Ázsia között.
A jegybankelnök rámutatott: az euró történetében vannak sikerek is, ugyanakkor "félig-meddig mégiscsak sikertelenség övezi" a közös fizetőeszközt. Arra biztatta a fórumon jelenlévőket, hogy tanuljanak az euró hibáiból, a kínai fizetőeszközzel, a renminbivel ne kövessék el ugyanazokat a hibákat.