Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

"A Fidesz készen áll a választási küzdelemre"

Horváth József György

2017.11.11. 19:28

Vasárnap tart tisztújító kongresszust a Fidesz.
A nagyobbik kormánypárt most vasárnap, november 12-én tartja kongresszusát a Hungexpón. A kongresszus tárgya elsősorban a párt tisztújítása lesz, azaz döntenek az elkövetkezendő két évre az elnökség, valamint a bizottságok tagjairól. Orbán Viktor miniszterelnököt holnap újra a párt elnökévé választhatják, valamint miniszterelnök-jelölt személyéről is dönthet a testület. A tisztújításon kívül számadásra is sor kerül az elmúlt hét és fél év kormányzati teljesítményéről.

A Fidesz már készen áll a választási küzdelemre"

– mondta a Magyar Időknek a párt alelnöke és frakcióvezetője. Gulyás Gergely a lap szombati számában megjelent interjúban hangsúlyozta, a Fideszben mindenki tudja, hogy a 2018-as választás tétje óriási. "A baloldal 2002-ben lényegesen jobb állapotban volt, mégis csődbe vezette az országot. Elképzelni is ijesztő, ha most győznének, mit kezdenének a hatalommal" – fogalmazott.

Az ellenzék látványos impotenciája csak növeli a mi felelősségünket"

– vélekedett Gulyás, aki szerint az MSZP-nek már 1990-ben szét kellett volna esnie, mert akkor esély lett volna arra, hogy nemzeti alapon álló baloldali, szociáldemokrata párt jöjjön létre.

Mi a helyzet a Fidesszel?

A Fidesz 7. éve tartó stabil helyzete és támogatottsága példa nélküli Európában. A kormánypártok által képviselt értékek: a nemzet, a család, a biztonság, az otthon, az egészség mind stabil alapokon állnak, és ezen értékeknek az országban is nagy társadalmi támogatottsága van.

A legutóbbi adatok szerint, ha most lennének a választások, a Fidesz-KDNP a szavazatok több mint felére (51,7%) számíthatna, és még az ellenzéki kutatások sem tudják leplezni, hogy még hét év kormányzás után is tudja növelni a kormány a támogatottságát. A nyár vége óta a kormánypártok 3% százalékponttal erősödtek, a teljes lakosság harmada egyértelműen mellettük áll.

Az ellenzékről

Az ellenzéki pártok még mindig képtelenek erősíteni pozíciójukat, ősszel – alig fél évvel a választások előtt – is gyengén muzsikáltak. Az MSZP és a Jobbik egyértelműen lejtőn vannak, és ennek Gyurcsány Ferenc és Szél Bernadett a nyertese. Vona útkeresése egyértelműen sikertelen és csak identitásvesztéshez vezetett, míg az MSZP pár hónapig Botka Lászlótól várta a csodát, aki saját, szegedi korrupciós botrányaiba bukott bele.

Az MSZP 7 év alatt 15%-ról 10-12%-ra süllyedt. A Jobbik pedig hónapok óta olyan mélyrepülést folytat, amelyre nemigen volt még példa. Lassan kezdik elérni azt a minimumszintet, amivel 2010-ben bekerültek a parlamentbe (12%). A Jobbik potenciális választási eredményét júliusban még 20% körül és afölött mérték, azóta folyamatosan csökken, jelenleg valahol 14-16% körül van.

Az LMP új vezetője, Szél Bernadett a kétséges 3-4%-ról mára 5-7%-ra – tehát a parlamenti küszöb fölé – tudta stabilizálni a pártot.

Az ellenzék szétaprózottságát növeli az Együtt, a PM, a Momentum, a Közös Ország Mozgalom és a többiek, akik bár alig mérhetőek, de a médiában mégis rengeteg helyet foglalnak el a többi ellenzéki párt elől.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére