Sorosék és az Európai Parlament kampányt indított Ahmed H. kiszabadításáért
2017.08.26. 15:28
A politikus azt mondta, a röszkei határon történt zavargások óta közel két év telt el, és a felelősök még most is büntetlenek. Budai Gyula úgy vélte, Ahmed H. ügye két év alatt normális körülmények között befejeződhetett volna, a másodfokú bíróság rendelkezett azokkal a bizonyítékokkal, amelyek miatt nem volt indokolt az elsőfokú eljárás megismétlése és az ítélet hatályon kívül helyezése.
Ez a döntés hónapokra lelassította az igazságszolgáltatást"
– fűzte hozzá.
A Legfőbb Ügyészség szóvivője pénteki tájékoztatása szerint Polt Péter legfőbb ügyész jogorvoslatért fordult a Kúriához, amiért a Szegedi Ítélőtábla hatályon kívül helyezte a röszkei közúti átkelőnél 2015 őszén történt tömegzavargás ügyében első fokon terrorcselekmény bűntette miatt elmarasztalt Ahmed H. ítéletét.
Budai Gyula sajtótájékoztatóján azt mondta, a röszkei erőszak csak a kezdte volt az európai erőszakhullámnak, a bevándorlással együtt a terror is Európába költözött, állandósultak a terrortámadások és fenyegetések, két év alatt több mint 400 ember esett áldozatul a terrornak.
Elképesztő, ami ezzel az üggyel az elmúlt időszakban történt"
– fogalmazott a politikus, utalva arra, hogy a "Soros-szervezetek" és az Európai Parlament szabályos kampányt indított Ahmed H. kiszabadításáért, illetve egy Magyarországot elítélő EP-határozat is született, amely dokumentumhoz a magyar baloldal is segítséget nyújtott. Budai Gyula szerint egy olyan ember kiszabadításáért indítottak kampányt, aki
2015-ben a röszkei határon támadást vezényelt le, egy iszlamista szervezet tagja, és elfogásakor hét útlevelet találtak nála."
Megjegyezte, az ügy pikantériája, hogy Ahmed H. védelmét az a Bárándy Péter látja el a másodfokú eljárásában, aki korábban szocialista igazságügy-miniszter volt. Egyértelmű, hogy Brüsszel és a magyar baloldal nyíltan egy terroristát véd és támogat, amelyet a Fidesz-KDNP elfogadhatatlannak tart, és bízik abban, hogy az igazságszolgáltatás Ahmed H. ügyében folytatódni fog a magyar emberek megelégedésére – mondta a politikus.
Budai Gyula kérdés kapcsán úgy vélte, hogy soha nem fogalmazott meg politikai kritikát bíróságokkal szemben, most is csak szakmai kritikát mond. Úgy vélte, a húszéves büntetőjogi gyakorlat feljogosítja erre.