Kósa: a Fidesz támogatja az internetáfa 5 százalékra csökkentését
2017.05.23. 13:02
A politikus a jövő évi költségvetési törvényjavaslatot érintő további, a Fidesz-frakció által támogatott módosítási kezdeményezések között említette a sertésbelsőség és a nyers marhabőr áfájának szintén 5 százalékra csökkentését.
Halász János, a Fidesz-frakció szóvivője jelezte emellett, hogy kezdeményezik a kulturális örökségvédelmi törvény módosítását, amely a Kossuth Lajos tér megújulásával függ össze, „a mostani helyzetet rögzítik” majd a jogszabályban, így például a szobrok tulajdonjogát.
A már az Országgyűlés előtt lévő, a nyugdíjas szövetkezetekről szóló előterjesztésükről a frakcióvezető azt mondta: két nyugdíjas szövetség is támogatásáról biztosította az indítványt, amelyről még a zárószavazás előtt konzultálni fognak velük.
A külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról szóló törvényjavaslat zárószavazását továbbra is még a tavaszi ülésszakban tervezik, mert várhatóan mind a nemzeti konzultáció részeredménye, mind a Velencei Bizottság előzetes véleménye meglesz június elejére – közölte. A kérdés, hogy ezekben lesz-e esetleg olyan módosítási javaslat, amely beépíthető az előterjesztésbe – tette hozzá.
A Soros-egyetem (CEU) ügyében a politikus azt mondta: a kormány egy olyan levelet vár, amelyben az Egyesült Államok hivatalosan tisztázza, van-e teendője az ügyben, és ha igen, mi az.
Kósa Lajos tájékoztatást adott továbbá arról, hogy az Országgyűlés június 15-én fejezi be munkáját, a december 15-ig tartó őszi ülésszak első plenáris ülése pedig szeptember 18-án lesz. A 2018-as parlamenti választás előtti utolsó ülésszak 2018. február 19-től március 9-ig tart majd. A Fidesz-KDNP kihelyezett frakcióülései szeptember 13-15., majd 2018. február 14-16. között lesznek. Hozzáfűzte: rendkívüli parlamenti ülésszakok összehívását alapvetően nem támogatják.
Arra a kérdésre, hogy Fekete-Győr András, a Momentum Mozgalom elnöke azt mondta, ha tehetné, újra bemenne az Origo szerkesztőségébe, a Fidesz frakcióvezetője úgy reagált: a leghatározottabban el kell utasítani azt a fenyegető fellépést, amit a Momentum Mozgalom az Origo szerkesztőségében tanúsított.
Azt mondta: a Momentum Mozgalom tagjai rátörtek az Origo szerkesztőségére, és ott egy nekik nem tetsző cikk miatt próbáltak fenyegetően fellépni, nyomást gyakorolni. „Ezt a határt a Betyársereg sem lépte át. (...) Ha az új generációnak ez a felfogása, akkor szeretnék arra utalni, hogy ez nem új, ez a Szamuely-fiúknak volt a módszere, amit egy demokráciában el kell utasítani” – fogalmazott.
– válaszolta egy újabb kérdésre.
Egy másik felvetésre Kósa Lajos azt is kijelentette, hogy a Fidesz a leghatározottabban elutasítja a kábítószerek legalizálását. Megjegyezte, orvosi célra eddig is lehetett használni bizonyos szereket.
A Botka László szegedi polgármesterrel, MSZP-s miniszterelnök-jelölttel szemben kezdeményezett, de a szegedi közgyűlés illetékes bizottsága által elutasított vagyonnyilatkozat-tételi eljárásról a fideszes politikus azt mondta: ha valakinek nincs takargatnivalója, akkor ezt az eljárást nyugodtan el lehetne indítani. A leszavazásának viszont biztos oka van – fogalmazott, majd hozzátette, hogy
Botka László éppen olyan szocialista, mint akiket már megismertünk az elmúlt évtizedekben, akik csak szavakban képviselik a nyilvánosságot és a korrupciómentességet.”
Szerinte Botka László „olyan, mint a Bourbonok, semmit nem felejtenek, semmit nem tanulnak”.
Kósa Lajos a budapesti sajtótájékoztatóján a manchesteri terrortámadás kapcsán elmondta, hogy mindez rámutat arra, hogy az európai vezetők – érthetetlen módon – még mindig nem veszik észre, mi folyik a kontinensen. A politikus szerint nyilvánvaló, hogy a terrorizmus nem azzal kezdődik, amikor egy öngyilkos merénylő felrobbantja magát, hanem azzal, amikor terroristák illegálisan jönnek Európába, és sokan ezt segítik, támogatják.
A Fidesz-frakció teljes mellszélességgel kiáll a magyar kormány mellett a terror üldözésében, továbbá egyetért azzal a felfogással, hogy a terrorcselekményeket szélesen kell értelmezni, és a legnagyobb szigorral kell fellépni – jelentette ki Kósa Lajos. Hozzátette, hogy a történtek még élesebb fényt vetnek az Európai Parlament határozatára, amelyben az EP egy Magyarországon terrorcselekmény miatt jogerősen elítélt embert kezdett el "mentegetni".