Az olimpiai bajnok Risztov Éva visszavonul

Tóth Dalma

2017.02.08. 12:48

Mindent elért, amit szeretett volna.

A lap értesülései szerint a még csak 31 éves úszónő vasárnap jelenti be egy televíziós interjúban, hogy visszavonul.

Elértem az álmomat, hogy olimpiai bajnok legyek, és ma már más dolgok érdekelnek. Egy menedzsmentcégnél kezdtem el dolgozni, ahol sportdivíziót indítottak. Egyelőre gyakornok vagyok, később pedig sportmenedzserként folytatom a karrierem. Nagyon szeretek kommunikálni, így ez nekem való terep lesz"

– mondta Risztov Éva, aki Londonban tíz kilométeres nyílt vízi úszásban nyert aranyérmet.

Az úszónő 2005-ig három világ- és öt Európa-bajnoki ezüstérmet nyert, majd visszavonult. Négy évvel később, 2009-ben visszatért, akkor már elsősorban a nyílt vízi úszásra koncentrált, de indult hosszabb medencés számokban is, melynek köszönhetően további egy ezüsttel és egy bronzzal gazdagította Eb-s medálgyűjteményét. A pályája csúcsaként Londonban olimpiai bajnok lett 10 kilométeren, tavaly Rióban címvédőként a 13. helyen ért célba.