Címke: úszás

Hosszú Katinka és ami a siker mögött van

Követtük mindig, szurkoltunk mindig, örültünk mindig. De sosem tudtuk elképzelni, hogy mennyi munka van a siker mögött. Most megmutatták nekünk.

Bemutatták a Hosszú Katinka életéről és pályafutásáról szóló filmet

A sajtó képviselői előtt bemutatták a Hosszú Katinka háromszoros olimpiai bajnok úszóról szóló életrajzi dokumentumfilmet. A Katinka című, közel 100 perces alkotásban exkluzív archív felvételeken keresztül is megismerhetjük a klasszis versenyző életútját, amelynek csúcspontjaként a 2016-os riói olimpián három arany- és egy ezüstérmet nyert.

Florida republikánus kormányzója szerint Lia Thomas úszőnő nem lehet első a nők között

Ron DeSantis floridai kormányzó aláírt egy kiáltványt, amiben az NCAA úszóverseny második helyezettét, Emma Weyantot kiáltja ki győztesnek.

A transzúszónő miatt áll a bál az amerikai úszók között

Az amerikai úszók szövetségének egyik bírója lemondott, tiltakozásul a Pennsylvaniai Egyetem úszója, Lia Thomas miatt, aki három évig férfiként versenyzett, mielőtt átment volna a női úszók közé.

Turi György felfüggeszti alelnöki tevékenységét az úszó szövetségben

A Magyar Úszó Szövetség mai, kaposvári elnökségi ülésén megtárgyalta a Turi György mesteredző korábbi edzői munkája kapcsán nyilvánosságra került információkat. Mint ismert, a napokban előbb a háromszoros olimpiai ezüstérmes, világbajnok Cseh László, majd nyomában több más úszó is arról beszélt, hogy Turi edzői módszereinek a része volt a bántalmazás, és a lelki terror alkalmazása.

Milák Kristóf mestere a 888.hu-nak: Nagy nyomás volt rajtunk

Az uszodának még a környékét is kerülni fogja néhány hétig Selmeci Attila. A frissiben olimpiai bajnoki aranyat és ezüstöt nyert úszó, Milák Kristóf mestere inkább otthon kertészkedik, megpróbálja bepótolni a tokiói felkészülés miatt az elmúlt egy-másfél évben elmulasztottakat. S persze a jövő feladataira készül, újratárgyalják az együttműködést tanítványával.

Rasovszky ezüstérmes nyílt vízi úszásban

Rasovszky Kristóf ezüstérmet nyert a 10 kilométeres nyílt vízi úszásban a tokiói olimpia csütörtöki napjának nyitányán.

Milák: Van ellenfelem, akit el akarok kapni

Milák Kristóf sokkal elégedettebben értékelte a 100 méter pillangón szerzett ezüstérmét, mint a 200-on nyert aranyát a tokiói olimpián, ahol előbbi számban mindössze 23 századdal maradt el a világcsúcsot úszó Caeleb Dresseltől.

Tokió 2020: utolsó 200 méterére készül a 35 éves Cseh László

A parádés szerda után gyengébb olimpiai csütörtökre virradtunk. A magyar versenyzők egy része finoman szólva gyengén szerepelt, és érem nélkül zárta a napot. Pedig joggal reménykedtünk a 200 pillangón vb-aranyérmes Kapás Boglárkában, aki azonban negyedik lett. A veterán, 35 éves Cseh László a 200 méteres vegyes úszás döntőjével búcsúzik a versenyzéstől.

Döntős a 4x100 méteres magyar férfi gyorsváltó

Bejutott a döntőbe a 4x100 méteres magyar férfi gyorsváltó vasárnap a tokiói olimpia úszóversenyén.