"Trump 1 millió új munkahelye és a liberális média esete"
2017.08.08. 12:58
Az amerikai munkaügyi minisztérium nemrég közzétett jelentése szerint Donald Trump hivatalba lépése óta 1 millió új munkahely jött létre az Egyesült Államokban. A munkanélküliségi ráta 4,3 százalékon áll (a recesszió csúcspontján 2009-ben elérte a 10 %-ot is), utoljára 16 évvel ezelőtt volt ilyen kevés munkanélküli az országban. A számok a várakozásokat messze felülmúlták, a közgazdászok többsége szerint „teljes foglalkoztatottsághoz” közeli állapotot sikerült elérni.
Beszédes, hogy a hazai liberális médiumok hogyan reagáltak, pontosabban nem reagáltak a fejleményekre. Ugyanis az Index-444-HVG tengely nemes egyszerűséggel elfelejtett beszámolni a hírről. A laikus szemlélő számára az Index esetében ez még szokatlannak is tűnhetne, tekintettel arra, hogy a portálon külön „aktája” van Donald Trump elnökségének, közel 400 cikkel. Azonban a politikai hírek világában harcedzett olvasók jól tudhatják: a liberálisok számára csak addig a pontig fontos a tájékoztatás, amíg az az ő politikai érdekeiket szolgálja, egyébként pedig gátlástalanul elhallgatják, illetve a saját szájuk íze szerint szelektálják a híreket. Sajátos értelmezése ez az általuk sokat hangoztatott független, objektív újságírásnak.
E sajtóorgánumok körülbelül havi rendszerességgel, menetrendszerűen kikiáltják a sajtószabadság megszűnését Magyarországon, miközben a legalapvetőbb feladatuknak is képtelenek eleget tenni: a nyilvánosság tájékoztatásának. Kormánypárti propagandagépezetről beszélnek, miközben tevékenységükkel a szakmai igényesség és az újságírói etika legelemibb szabályait tiporják földbe. Még szerencse, hogy Trump nyakkendőviselési szokásairól, Buzz Aldrin tekintetéről, az elnök Camp David-i hétvégi kirándulásáról, továbbá balul sikerült kézfogásokról nem felejtették el tájékoztatni olvasóikat.
Érdemes egy pillantást vetni az amerikai liberális médiumokra is. A CNN ugyan lehozta a hírt, ám rögtön hozzátette: „természetesen nem az elnök felel teljes körűen a munkaerőpiacért” (bár ha rosszabbak lennének a számok, az már nyilván az ő felelőssége lenne), továbbá Trump migrációs politikája amúgy is veszélyt jelenthet a gazdasági növekedésre. A New York Times szerint Trump döntően azokat a trendeket lovagolja meg jelenleg, amelyek az előző, Obama-kabinet regnálása idején kezdődtek, így végső soron nem lehet pontosan meghatározni mennyiben az ő érdeme a külföldi befektetők belföldre csábítása, illetve a hazai munkahelyteremtés ösztönzése.
A tények viszont magukért beszélnek. A balliberális hazugságmátrix minden elhallgatása, ferdítése, ködösítése ellenére egy kézzelfogható eredményt láthatunk, amely Donald Trumphoz köthető. Lehet őt szeretni vagy nem szeretni, de az kétséget kizáróan megállapítható: a beiktatása óta az Egyesült Államok elindult egy úton, amely sokaknak nem tetszik, és nagyban különbözik az Obama-kormány politikájától, de már egyre inkább látszódnak az eredményei. Trump – bármennyire is furcsa ez a liberálisok számára – pusztán azt teszi, amire felhatalmazást kapott: a választási ígéreteit valósítja meg.