Reggel 7:59
2016.01.15. 07:59
Peter Dreier, bajor önkormányzati vezető tiltakozásból bevándorlókat szállított a berlini kancellária elé. A landshuti járás elöljárója azt a tavaly októberi fenyegetését váltotta be, miszerint saját kerületében mindössze 1800 bevándorlót képes elhelyezni, az ezt a számot meghaladókat pedig a kancellária elé fogja küldeni. Értesülések szerint Angela Merkel ekkor beszélt a bajor politikussal, azonban a bajor politikus szerint október óta tovább romlott a helyzet, amit Berlinben nem hajlandóak észrevenni. Dreier eredetileg 51 menekültet akart a berlini kancellária elé szállítani, de végül csak 31 szír migránssal indult el a busz. A bajor önkormányzati vezető abban reménykedett, hogy a migránsokat Merkel eddigi politikájához híven elszállásolják. Azonban a kancellária olyan szálláskörülményeket biztosított volna a bevándorlóknak, hogy a tiltakozó önkormányzati vezetőnek kellett a saját pénzéből egy panzióban szállást nyújtani a migránsoknak.
A magyar sportújságírók szavazatai alapján Hosszú Katinkát és Cseh Lászlót nagy fölénnyel választották meg az Év Sportolóinak. A 2015-ös évet azonban nem csak az úszók, de a labdarúgók is uralták. Hosszú Katinka, aki két világbajnoki és hat Eb-aranyat gyűjtött be tavaly, mivel jelenleg az USA-ban tartózkodik ezért édesanyja vette át helyette a díjat. Cseh László pedig második vb-címét ünnepelhette, és azt mondta a gálán, hogy Rióban olimpiai bajnok akar lenni. A csapat kategóriában a labdarúgó-válogatottunk, míg az edzőknél Dárdai Pál egykori szövetségi kapitány érdemelte ki a legtöbb szavazatot. Az év labdarúgója Király Gábor lett, Priskin Tamás pedig az év góljának járó díjat zsebelte be.
A görög kormány csütörtökön beleegyezett abba, hogy a Nemzetközi Valutaalap is részt vegyen az országot érintő új, harmadik nemzetközi gazdasági segélyprogramban. Pedig tavaly decemberben Alekszisz Ciprasz, görög kormányfő azt hangoztatta, hogy Görögországnak nem lesz szükség az IMF-re. A görög pénzügyminiszter, Evklídisz Cakalotosz múlt hét pénteken kezdete hatnapos európai körútját, amelynek során találkozott olasz, portugál, francia, finn, holland és német kollégájával, akikkel megvitatták a mentőcsomag részleteit. A Valutaalap csatlakozásához a legnagyobb hitelező, Németország ragaszkodott, mivel ezzel akarja biztosítani a görög reformok végrehajtását.