Lelassul a Csillagok háborúja multikulturális világa
2018.09.21. 14:45
Az univerzum harmadik fázisába tartozó első filmet 2015-ben láthatta először a nagyközönség. A stúdió azóta is ontja magából az újabb történeteket, aminek eredményeképp egy évben akár több különböző Star Wars-mozit is láthatnak a rajongók. Ez viszont hatással van a filmek minőségére is.
Az utolsó Jedik és a Solo: Egy Star Wars-történet mindössze öt hónap különbséggel érkezett meg a moziba. Viszont míg Az utolsó Jedik 365 milliárd forintnak megfelelő profitot termelt és a kritikusok felfelé húzták, addig a csupán pár hónappal fiatalabb testvére, a Solo alig termelt bevételt a gyártási költségekhez képest és a kritikusok tetszését sem sikerült elnyernie.
Az időzítés az én döntésem volt, és ahogy most visszatekintek, azt gondolom, hogy vállalnom kell a felelősséget a hibáért, amely az volt, hogy túl sok minden túl gyorsan jelent meg"
– nyilatkozta Bob Iger, a Disney vezetője a The Hollywood Reporternek.
Iger természetesen hozzátette, hogy a rajongók ugyan némi lassulásra számíthatnak, de ez nem azt jelenti, hogy nem fognak filmeket készíteni.
A Star Wars újgenerációs filmjei egyébként rendkívül megosztott fogadtatást kaptak a rajongóktól (is). A pénztárnál a Solo: Egy Star Wars-történeten kívül ugyan egyik sem bukott meg, de a teremből megannyi nosztalgiázni vágyó családapa csalódottan távozott. A filmek ugyanis már nem akarnak újat mutatni, minél inkább a "modern és felvilágosult" gondolkodás alapköveit próbálják beleömleszteni a játékidőbe, ez viszont kényelmetlenül érintheti mindazokat, akik csupán egy jó lézerkardcsatát akarnak nagyban látni.