Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Kommunizmusról szóló mesekönyvet adott ki Amerika egyik legnevesebb egyeteme

Nagy Gábor

2017.04.11. 17:28

Kedves kicsi forradalmárok - ilyen megszólítással hangol a Massachusetts Institute of Technology (MIT) által múlt hónapban kiadott mesekönyv bevezetõje, amely már az Amazonon is elérhetõ.

„Kedves kicsi forradalmárok” – ilyen megszólítással hangol a Massachusetts Institute of Technology (MIT) által múlt hónapban kiadott mesekönyv bevezetője.

„A kommunizmus gyerekeknek” című könyvet egy igencsak különös múlttal rendelkező német szerzőnő, Bini Adamczak írta, akinek a különböző politikai teóriák mellett a queerelméletek is a kutatási területe. Adamczak szerint a kommunizmus „nem olyan nehéz, nem is olyan szörnyű” dolog, bár kétségkívül nem sikerült eddig a helyes úton megvalósítani.

A gyermekkönyv úgy próbálja elhinteni a kommunizmus magvait, hogy Karl Marx téziseit kicsi „tündérmesék” formájában prezentálja az olvasók felé.

A bevezető például ezzel a mondattal kezdődik: „Egyszer régen, az emberek meg akartak szabadulni a kapitalizmus okozta nyomortól.” Nem sokkal később előkerül a témakijelölés is: „Ez a kis könyv egy olyanfajta kommunizmust helyez előtérbe, amely minden zavaró eszmétől és a tekintélyelvűségtől is mentes.” És hogy az egész még színesebb legyen, a gyermekkönyvet különböző kis „rajzocskákkal” is megtoldották, melyeken „kedves kis forradalmárok” és gonosz, kapitalista ördögöcskék is láthatóak.

Ugyanakkor mindenképp tanulságos a kötet szerkezete is, amely így épül fel:

  • „Mi a kommunizmus?”
  • „Mi az a kapitalizmus?”
  • „Hogy épül fel a kapitalizmus?”
  • „Mi az a munka?” „Mi a piac?”
  • „Mi a válság?”
  • Az utolsó fejezet a „Mi a teendő?” címen fut,
  • az epilógus pedig „A kommunista vágy” lett.

És persze érdemes elolvasni az MIT beharangozóját is az angol nyelvű változathoz, amely így hangzik:

Nagy örömükre szolgál, hogy végre egy olyan kötet született a kommunizmusról, amely úgy mutatja a be a marxista politikai elméletet, hogy az nem veszíti el mondanivalóját, mégis emészthető formában, illusztrációkkal magyarázza el a gyerekeknek a kommunizmus mibenlétét, történetét. A mesekönyvben szó lesz féltékeny hercegnőkről, díszes kardokról, termelésből „kitaszított parasztokról”, fáradt munkásokról és így tovább. A mesekönyv célja, hogy az olvasók és a gyermekek is megismerjék a gazdaság történetét, a feudalizmust, a különböző osztályharcokat és a kommunizmus válaszait a kizsákmányoló kapitalizmusra.

A happy end pedig nem is lehet más, mint az, hogy az osztályharcok mindig egy „jobb világot” hoznak el. Elvileg.

(The Washington Free Beacon)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére