Gamerek tisztelegnek az ’56-os hősök előtt egy új CoD-videóban
2020.10.26. 11:40
A Call of Duty a világ leghíresebb „belső nézetű” (first-person shooter – FPS) lövöldözős videójáték-sorozata. A legtöbb rész a második világháborúban, a hidegháborúban, a modern időkben és a jövőben játszódik. A fiatalok most elképzelték, milyen lenne, ha az Activision játékgyártó cég következő FPS-játéka az ’56-os forradalom eseményeit dolgozná fel. Így született meg a Call of Duty – 1956.
A videóban megörökített jelenetek reális képet adnak a pesti srácok kilátástalan harcáról az elnyomó Szovjetunió ellen. Míg a szovjet oldalon képzett katonák harcoltak, addig a magyar „hadtestet” a szabadság reményében fegyvert ragadó diákok, tanárok és egyszerű emberek alkották. Az 1956-os forradalom és szabadságharc a budapesti diákok egyetemekről kiinduló békés tüntetésével kezdődött 1856. október 23-án, és a fegyveres felkelők ellenállásának teljes felszámolásával fejeződött be november 11-én Csepelen.
A magyar forradalmárok mindvégig az amerikai és nyugati felmentő seregekre vártak, ám az utolsó reménysugár is odalett, amikor Eisenhower amerikai elnök október 31-ei rádióbeszédében világossá tette, hogy kihátrál a magyarok mögül. Ez gyakorlatilag megadta a lehetőséget Moszkvának az invázióra, és egyben megpecsételte Magyarország sorsát a következő évtizedekre. A videóban látható küldetés során a fiatalok egy amerikai segélyszállítmányt próbálnak megszerezni a szovjetektől, aminek során fogságba esnek, és társaik feldobására kényszerítik őket.
A videó itt tekinthető meg:
;