Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A világ legjobbjai között a Szegedi Tudományegyetem

Tóth Dalma

2019.03.03. 19:12

A legjobb képzéseket rangsoroló listák alapján a Szegedi Tudományegyetem õrzi kivívott pozícióit.

Az idén február végén publikált QS-rangsor szerint az orvostudományokban a 301-350. helyet birtokolja az SZTE, azonban a többi képzési ágban is előkelő helyen szerepel a legjobb vidéki magyar egyetem. Mindez összességében azt jelenti, hogy

az SZTE a világ legjobb egyetemeinek felső 2%-os topligájában helyezkedik el.

A Szegedi Tudományegyetem idén is bekerült a világ legjobb egyetemei közé a brit QS World University Rankings by Subject rangsorokban. A legjobb eredményt a bölcsészettudományokon belül a nyelvtudományok ágban érte el, amely a 251-300. helyen végzett.

Az élet- és orvostudományok területén is a legjobb 500 egyetem közé került az SZTE: a 451-500. helyet tudhatja magáénak. Ezen belül az orvostudományokban a 301-350. helyet, a biológiai tudományokban a 451-500. helyet szerezte meg.

A természettudományokon belül a kémiai tudományok kategóriában az 501-550. helyen végzett az SZTE. Kiválóan szerepelt az SZTE a QS összegyetemi rangsorában is. Ezen a listán a Szegedi Tudományegyetem – javítva korábbi eredményén – a 470. helyezést érte el. Ez a pozíció magyarországi viszonylatban a legjobb. A világ közel 26 ezer felsőoktatási intézményét tekintve pedig a top 2 százalékban végzett az SZTE.

A Szegedi Tudományegyetem a kormány erőteljes támogatása mellett gyakorlatorientált orvosi képzési rendszert honosított meg Szegeden, miközben fejlesztik a fogorvostudományi, az informatikai és a nyelvi képzéseiket is – írja az Origo.

Az SZTE vezeti azt a rangsort idehaza, mely a legtöbb elnyert EU-s pályázat szerint rangsorolja az egyetemeket: összesen több mint 48 milliárd 679 millió forintból valósulnak meg a következő években az oktatást, a kutatást és a gyógyítást szolgáló fejlesztések. A jövő orvosai modern műtőkben, tulajdonképpen „éles” helyzetben gyakorolhatják, ahogy a valódi műtéteket kell majd elvégezniük a diplomaszerzés után.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére