Hogyan lehet három kattintással megcáfolni Cseh Katalin átlagos propagandaposztját laikusként is? Megmutatjuk!
2020.04.18. 21:03
Sok EP-képviselő használja ki Magyarországon, hogy az átlagos magyar szavazó
- nem igazán ért az európai politikához, nem ismeri ki magát a brüsszeli intrikák útvesztőiben,
- és igazából úgy en bloc nem nagyon érdekli az Európai Parlament, nem követi nyomon a történéseket.
Ennek megfelelően, valamint felvértezve a „messziről jött ember azt mond, amit akar” előnyével, gyakran osztanak meg említett EP-képviselők meredekebbnél meredekebb állításokat képviselőtársaik állítólagos viselt dolgairól.
Ennek a műfajnak koronázatlan királynője egyébként Cseh Katka, a Momentum képviselőnője, aki szebbnél szebb gyöngyszemekkel ajándékozza meg nap mint nap az ilyesmit falat kenyérként igénylő momentumos fantáborát, hadd gyűlölködjenek kicsit megint az „inkonpetens” (sic!) és „gonosz”, röviden: „az emberiséget szívből gyűlölő” fideszes képviselőkön.
Emiatt is ajánlom kedves olvasóink figyelmébe, hogy az Európai Parlament történései jól dokumentáltak, néhány nap csúszással magyar nyelven is elérhetőek, és a viták még hónapok elteltével is visszanézhetőek videós formátumban, szintén magyarul!
A poszt április 17-én, tehát a cikk írásának pillanatában „tegnap” született, és így szól:
Van rajta 1,7 ezer lájk, 1,4 ezer megosztás, ez jobb napokon akár azt is jelentheti, hogy elért 100 ezer embert is. Tehát az biztosan kijelenthető: a műfaj igencsak jövedelmező (még úgy is, hogy tudjuk, hogy jelentős summákat fizet a Facebooknak a Momentum a hirdetésekért).
Nos, a lépések a következők:
- Lépjünk fel az Európai Parlament honlapjára, vagy ha nem tudjuk a honlap címét, üssük be Google-be, hogy „Európai Parlament”, és ki fogja dobni.
- Mivel az ilyen döntések, szavazások mindig a plenáris üléseken dőlnek el, ennek megfelelően rákattintunk a menüsorban a „Plenáris Ülés” lehetőségre
- Görgessünk le a jelentésekig, és értelemszerűen válasszuk ki a megfelelő dátummal (esetünkben április 17.) megjelent jelentést a szavazásról (sajnos a jelentés címe angol nyelvű „Results of roll call votes”).
Itt kapunk egy sima Word-fájlt, amiben az összes aznapi szavazás címe, témája, és az összes képviselő összes szavazata ellenőrizhető.
A Word-fájl szerint aznap egyébként aznap
- 10 szavazást tartottak,
- ebből a tízből mindegyik a koronavírussal volt összefüggésben,
- szinte minden pont az erőforrások átcsoportosításáról szólt, és
- mindössze egyet, az utolsót nem szavazták meg a fideszes képviselők,
- de azt rajtuk kívül még 170 másik képviselő sem tette meg.
Nos, vajon miért nem szavazták meg? Tényleg ennyire utálják az emberiséget, és szeretnék, hogy egész Európa csődbe menjen és meghaljon a koronavírusban? Ehhez ki kell derítenünk, hogy mi a pontos megszövegezése a javaslatnak.
+1 A szavazás tetején ott van a javaslat kódja (RC-B9-0143/2020), ha ezt a kódot beütjük Google-be, vagy a Plenáris ülés honlapján a keresőbe, akkor már ki is jön a konkrét szövegezés magyar nyelven: „KÖZÖS ÁLLÁSFOGLALÁSRA IRÁNYULÓ INDÍTVÁNY”
Máris megtudtuk, hogy a kilenc elfogadott konkrét javaslat mellett ez tulajdonképpen csak egy állásfoglalás, vagyis annak el nem fogadása tulajdonképpen nem oszt, nem szoroz, de még az sem biztos, hogy a koronavírusról szól.
Ha elolvassuk a szövegét, kiderül, hogy valójában miért nem szavazták meg.
Ezért:
felszólít a genfi egyezmény és az európai menedékjog teljes körű tiszteletben tartására; rámutat, hogy rendelkezéseket kell hozni az új menedékkérők megfelelő egészségügyi körülmények közötti és orvosi támogatással kísért befogadására, és ezért mély aggodalmát fejezi ki a görög szigetekre érkező, valamint a fogadóállomásokon és idegenrendészeti fogdákban tartózkodó menekültek és menedékkérők helyzete miatt.
Nos, ezt nem fogadta el a Fidesz.
És ez tulajdonképpen köszönőviszonyban sincs Cseh Katalin állításával, de mivel senki nem néz az ilyesminek utána, nagy biztonsággal állíthat ilyen marhaságokat lájkok és megosztások reményében.
Természetesen senkinek nem érné meg mártírt csinálni az egyszeri ellenzéki Facebook-huszárból – ettől csak hangosabbak lesznek –, de azért érdemes résen lenni: nem minden arany, mi fénylik.