Totál szívás: kiderült, mégsem olyan hülyék a Századvégnél
2016.04.13. 16:18
Eddig ugye az volt a balos mantra, hogy a Századvég a kormány házicicája, úgy dorombol, ahogy a gazdi fütyül, az ott dolgozók pedig fehéringes-zakós lebzselők, akik milliós fizetéseket vesznek fel a semmire, vagy rosszabb esetben a Kormány ajnározására.
Bolgár Gyuri bácsi nem győzte telezokogni az étert a Klubrádión, alig akadt a munkásőrségben megfáradt komcsi kisnyugdíjas, aki ne fújta volna fejből: így közpénznyúlás, meg amúgy Századvég, bezzeg a Gyurcsány, be szép idők is voltak, a csirkefarhát úgy aranylott a sezlonyon a délutáni napsütésben, az maga volt a csoda.
A teljes kórus éveken át kutyázta a Századvég kutatóit és elemzőit, és csak addig kukacoskodtak, hogy megkaparintották a doksikat. Ezekből viszont pont az ellenkezője derül ki annak, mint amit a baloldal állított. Egy szó sem igaz a baloldal 6 éves meséjéből, mert a Századvég az, aminek mondja magát: egy komoly döntés-előkészítő politikai műhely, ahol nem nímandok, hanem az adott szakterületet ismerő emberek dolgoznak.
Honnan tudható ez? A vs.hu által nagy dírrel-durral "Századvég-saga" címkével illetett cikksorozat mai cikkéből: TASZ Hajnalka a tegnapi szörnyen ciki fiaskó után ma kénytelen-kelletlen megírta, hogy a birtokába jutott dokumentumok szerint a Századvégnél számtalan kritikus, és kormánykritikus szakpolitikai elemzés születik, melyek felhívják a kormányzati döntéshozók figyelmét arra, egyáltalán nem biztos, hogy fenékig tejfel. Ez persze így természetes: csak a nagyon hülyék kíváncsiak a többi hülye ajnározására. Aki döntés- és cselekvőképes politikus, annak tudnia kell a döntései árnyoldalairól, vagy negatívumairól is.
Ilyenek írnak ezek a kormányzati zsozsóból kitömött házicicák:
Sok fontosabb gazdaságpolitikai döntés azt az érzetet kelti, hogy improvizatív módon született. Véleményünk szerint a munkahelyvédelmi akcióterv is ilyen.
(...)
az állítások többsége nincs számításokkal alátámasztva, rövid távú szavazatmaximalizálásra épülő ötleteket tartalmaz, amelyek ráadásul óriási költségvetési forrást igényelnének.
(...)
az átlagember a korrupció gócpontját nem a hivatali ügyintéző korrumpálhatóságában látja, hanem sokkal inkább a politikai döntéshozatal folyamatában, amire az intézkedéscsomag viszont nem kínált érdemi megoldást.
(stb.)