Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Orbán és a lázadás éve

Bertha László

2017.02.13. 15:58

A történelem valóban nem ért véget, Orbán évértékelõjével pedig egy új idõszak veszi kezdetét.

Orbán Viktor pénteki évértékelője sokakat meglepett az ellenzéki oldalon, mert annak mondanivalója nemcsak Magyarországról, hanem jelentős részben Európáról, valamint a nyugati világról szólt. Sokan még mindig nem értik – vagy nem akarják érteni –, hogy egy magyar politikus mégis miképp válhat a kontinens meghatározó szereplőjévé. Egy olyan vezetővé, akinek megszólalásaira még a tengerentúlon is felfigyelnek. Orbán márpedig ilyen.

A miniszterelnök régen elhagyta azt a kispályát, ahol napi belpolitikai csatározások során kellene bizonygatnia, hogy kinek is van igaza, ki alkalmas a kormányzásra. Talán ennek köszönhető az is, hogy Orbán mindössze néhány jelzővel lerendezte a komplett hazai ellenzéket. Mindez sokatmondó, de korántsem meglepő. Persze legyünk egy kicsit megértőbbek velük szemben is: nem egyszerű mindezt feldolgozni azon a térfélen, ahol a szereplők nemhogy az ország vagy az Európai Unió előtt álló kihívásokra, de még a saját problémáikra sem képesek választ adni.

A kispályán túl azonban zajlik a politika, hiszen ahogyan Orbán Viktor is fogalmazott: a történelem „fittyet hányt a jóslatokra”, nem ért véget.

A liberalizmus a második világháborút követően mindent beszippantott, még a demokráciát is, mellyel szoros ellentétben állt a szabadság és az egyenlőség konfliktusa nyomán. A liberalizmus dogmatikussá válásával azonban megszűntek a korábban ismert keretek: a demokrácia vagy liberális, vagy nem demokrácia – legalábbis ezt állították ők. Ennek a gondolkodásnak volt köszönhető az is, hogy évtizedeken keresztül  a politikai korrektség jegyében nem lehetett nevén nevezni a dolgokat, aki pedig mégis megtette: szalonképtelenné vált.

A demokrácia és a liberalizmus ellentéte azonban máig nem oldódott fel. Erre utalt az évértékelőjében a miniszterelnök is, aki szerint az érvelésalapú demokrácia helyét a korrektségalapú demokrácia váltotta fel, melyben a valódi hatalom nem a többség által választott kormányok, hanem világhálózatba fogott emberek kezébe, a médiagurukhoz és a senki által meg nem választott nemzetközi szervezetekhez került.

Ezzel a globális elittel szállt szembe a kormányváltás után Magyarország, és ugyanezen elit ellen lázad most egyre több európai és amerikai ember, akiknek a hangja egyre erősebben megnyilvánul, ahogyan az történt a Brexit és Donald Trump megválasztásakor. A nemzetállamok lázadásának időszakát éljük, a Soros-féléknek pedig szép lassan bealkonyul. Ezt diktálja ugyanis a józan ész.

És hogy ki lesz ennek a politikai váltásnak az európai vezetője? Az pénteken ismét bebizonyosodott.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére