Karácsony elkezdte a „munkát”
2021.01.20. 17:00
Karácsony Gergely így 15 hónapnyi főpolgármesterség után komoly döntésre szánta el magát, nekilátott az alkotásnak, elkezdte Budapestet fejleszteni. „Munkahelyétől”, a városházától nem merészkedett azért messzire, kivonult alkotótársaival a Károly körútra, és felavatott néhány táblát, amelyek azt hirdetik, hogy mennyire gonosz a kormány, és eközben ő mekkora áldozat.
Több mint egy évnek kellett eltelnie, hogy Karácsony Gergely végre alkosson valamit Budapesten. A műve ez a néhány tábla:
Nagyon olcsó húzás lenne idecitálni, hogy Tarlós István főpolgármestersége idején mennyit fejlődött Budapest, mennyi mindent építettek, újítottak fel. Nyugodtan kijelenthető, hogy 2010-től a magyar főváros világvárossá érett, és ezt nem én mondom, hanem az a rengeteg díj, amelyet a városvezetés kapott, illetve az ideérkező több millió turista is jelezte.
Karácsony Gergely pedig kirak pár táblát a belvárosban – érezhető a különbség. Amúgy a főpolgármesternek voltak még nagyon jó és hatásos ötletei, mint például a bicikliutak kialakítása. Fontos, hogy kialakítása és nem építése. Azokban az általa sokat emlegetett nyugat-európai országokban kerékpárutakat építenek, nem az autósoktól vesznek el sávokat, de Karácsony ezt természetesen nem képes értelmezni. Szóval ez a sávelvétel nagyon hatásos volt például a körúton, ahol az eddigi rekordom a Petőfi hídtól a Nyugatiig 70 perc. A dugóban állás közben üdítő volt látni, hogy a 2 Celsius-fokban összesen egy bringást láttam. Erre szokták mondani, hogy megérte.
Karácsony Gergely táblás akciója egy újabb cselekedet, amellyel elterelheti a figyelmet a valódi munkavégzésről, hiszen Budapesten 15 hónapja az égvilágon semmi nem történt. Bevallom őszintén, az elmúlt 10 évből nem emlékszem ilyen időszakra, amikor ne fejlődött volna valamit a város ilyen hosszú idő alatt. Könnyen lehet, hogy Karácsony ezzel rekordot is döntött, pedig Demszkyt lepipálni nem könnyű feladat.
Karácsony Gergely főpolgármestersége a rinyálásában merül ki. Épeszű emberként egyszerűen megdöbbentő, hogy ez az ember Magyarország fővárosának első számú vezetője lehet. Az a világ kifordult magából, ahol egy politikus a hisztizésével tud politikai eredményt, értsd: szavazatokat szerezni. Felfoghatatlan.
Karácsony táblái arról szólnak, hogy a kormány elvett minden pénzt Budapesttől.
„A városnak három romboló hatással kell most megküzdenie, a járvány és a válság rombolása mellé zárkózik fel az Orbán-kormány a megszorításaival.”
A koronavírus járvány egy éve az életünk része. A Covid-19 iszonyatosan komoly gazdasági hatást gyakorol a magyar államra, a költségvetésre. A kormányzat kicsit sincs könnyű helyzetben egy ilyen válság kezelésének idején. Ilyen helyzetekben a közös teherviselés az egyetlen működőképes megoldás. A nehézségekből mindenki egyformán kiveszi a részét. Az állam, a kormány, a pártok és az önkormányzatok is. Kevesebb a főváros bevétele? Valószínűleg nem Budapest az egyetlen ilyen szereplő most az országban. A hisztizés és a haverok (tanácsadók) év végi jutalmának (összesen 30 millió forint) fizetése helyett talán azon kellene dolgozni, hogy milyen megoldásokkal lehet csökkenteni a veszteségeket.
Az egész Karácsony Gergely-féle, illetve baloldali rinyálásban az a leggusztustalanabb, hogy hasonszőrű elődeik 2010 előtt szétlopták az önkormányzatokat, felelőtlenül gazdálkodtak, és milliárdos adósságot halmoztak fel rengeteg településen. Ha 2010-ben nincs kormányváltás, akkor nagy valószínűséggel összedől az önkormányzati rendszer. Az Orbán-kormány első feladatainak egyike volt e lehetetlennek tűnő helyzet megoldása. 2011-ben 1200 milliárd forint volt az önkormányzatok adósságállománya. Ezt kellett konszolidálni, vagyis kifizetni a magyar államnak. Érdekes, akkoriban nem siránkozott senki, hanem dolgozott. Hasonlót javasolnék Karácsony Gergelynek is. Budapestiként szeretnék végre értékteremtést látni, mert ez eddig elég gyenge.