Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Justin Trudeau - a zokni és aki mögötte van

888.hu

2018.06.11. 18:00

Spinozától származik a mondás, hogy rossz dolog, ha a zsák többet ér a húsnál, ami benne van. Mi több, az sem valószínû, hogy a ruha teszi az embert, ugyanakkor egy férfiatlan fuszekli igenis alkalmas lehet arra, hogy negatív fényt vessen a hordozójára. És ez még csak a jéghegy teteje.

A Chewbacca-mintás, piros alapon fehér juharleveles, illetve az arabul "Áldott ünnepet!" kívánó, egyúttal szivárványszínű lábharisnyáiról is elhíresült kanadai miniszterelnök újabb és újabb zoknikölteményekkel kápráztatja el a világot. A legutóbbi G7-es csúcsra rénszarvasos mintázatút választott, azonban ennek ellenére (vagy éppen emiatt) „nagyon tisztességtelen és gyenge” politikusnak nevezte őt Donald Trump amerikai elnök, aki egyúttal keresztbe tett a szépreményű csúcstalálkozó zárónyilatkozatának is. (Az bizonyos, hogy e sorok írója már az általános iskolában sem mert volna ilyen ruhaneműt választani, mert valószínűleg ennek apropóján a zord, ámbár igazságos testnevelő tanár sípjának zsinegével ismerkedett volna meg közelebbről. Hiába, ízlések és pofonok..)

Pedig a találkozó kedvező előjelekkel indult, és a megadott előirányzat is izgalmasnak ígérkezett: munkahelyteremtés a jövő embere számára (értsd: robotika – Gy.F.), a klímaváltozás elleni küzdelem és az óceánok szennyezése elleni fellépés, genderegyenlőség és női egyenjogúság – szóval, konzervatívnak nem igazán minősíthető slágertémákról beszélhetünk…

Főhősünk, Kanada 23. miniszterelnöke Pierre Trudeau volt kormányfő legidősebb gyermekeként látta meg a napvilágot egy tősgyökeres liberális család sarjaként, akit a történetírók szerint szimbolikusan, apja temetésén ismert meg a szélesebb közvélemény. Először a Kanadai Liberális Párt ifjúsági tagozatában, majd a 2008-as választásokat követően a „felnőttek” között, képviselőként is nevet szerzett magának.

Már 2012-ben járunk, amikor a Kanadai Liberális Párt vezetőjévé avanzsál, majd három év múlva már a választási győzelmet követően a kormányalakításon kell gondolkodnia. A voksolást azonban beárnyékolja, hogy több olyan, a liberálisokat támogató, és a 2015-ös kampányban aktívan részt vevő szervezetet hoztak létre külföldi pénzekből, melyek tevékenysége nagyban befolyásolhatta a kanadai választások kimenetelét és elősegíthette Justin Trudeau győzelmét.

Sajtóinformációk szerint a legnagyobb támogató a Soros Györgyhöz köthető Tides Foundation volt, amely mintegy 1,5 millió amerikai dollárt utalt amerikai forrásokból a kanadai kampány befolyásolására úgy, hogy a 2015-ös választás előtt a korábbi 55-ről 114-re növelték azon regisztrált szervezetek számát, amelyeken keresztül finanszírozhatták a liberális erőket támogató civil szervezeteket.

Soros egyébként elégedetten vehette tudomásul a fejleményeket, 2016 júliusában a washingtoni székhelyű Foreign Policy című periodika hasábjain így lelkendezett: „Kanada jó példát biztosít (bár földrajzi kontextusa különbözik Európáétól). Csupán négy hónap alatt 25 ezer szíriai menekültet fogadott be, akiket a köz- és a magánszféra közötti partnerségeken és a helyi nonprofit szervezeteken keresztül integrál. A kormány megígérte, hogy további 10 ezer szíriait fogad be az év végéig, és összesen 44 ezer menekültet 2016-ban. (Ugyanakkor évente 300 ezer bevándorlót is befogad, ez pedig az EU-énak felel meg, amely évente 4,5 millió migránst fogad be.)”

Az említett, hivatalosan a hét legnagyobb fejlett ország politikai és gazdasági együttműködési fórumáról, a G7-csúcsról szóló beszámolók kapcsán egyébként a Foreign Policy sem fukarkodik a negatív jelzőkkel, ha Donald Trumpról van szó, akit provokatívnak, bomlasztónak és kiszámíthatatlannak titulál. A lap megjegyzi azt is, hogy olyan fontos kérdésekben, mint a klímaváltozás, az iráni nukleáris megállapodás, vagy az acél- és alumíniumvámok ügye az amerikai fél hátráltatja a konszenzust, azt persze nem teszik hozzá, hogy a zárónyilatkozat részét képezi, hogy július 1-től megtorló tarifákat kívánnak az Egyesült Államokkal szemben alkalmazni. És hát az USA erre értelemszerűen reagál, illetve szemlátomást képviseli a saját érdekeit.

Trump ugyanis komolyan veszi az America First elvét, melyet némi nemzeti kivételességtudattal (national exceptionism) vegyítve a tárgyalópartnerei megbotránkozása ellenére is képes konzekvensen úgy képviselni, hogy közben a végletekig feszíti azt a képzeletbeli húrt, amelyet hagyományosan transzatlanti partnerségnek nevezhetünk.

Miközben pedig a liberális média Trudeau külsejéről (is) áradozik, Donald Trumpot rendre minden idők egyik legrosszabbul öltözött amerikai elnökének igyekeznek ugyanezek a fórumok beállítani. Akit persze ez valószínűleg hidegen hagy, magabiztosságát más forrásból merítheti. Például önbizalmának növelésére igencsak alkalmas lehet, hogy a korábban prognosztizálthoz képest jóval erőteljesebben, 2,9%-kal nőtt az amerikai gazdaság a tavalyi negyedik negyedévben, a lakossági fogyasztás kiemelkedő 4 százalékkal növekedett, az üzleti beruházások pedig 6,3%-kal bővültek.

Az USA gazdasági értelemben tehát szárnyal, az északi szomszéd pedig talán a gazdasági bevándorlók befogadása kapcsán tud jobb számadatokat produkálni. Washingtonban pedig vélhetőleg ezt sem irigylik a zoknistól.

Lázár Ervin sorai juthatnak eszünkbe: „Azért én szebb vagyok nálad – mondta a lyuk a zokninak.”

A 888.hu véleményrovatának szerzői: Apáti BenceBertha LászlóFalusi VajkFűrész GáborGFG, H.I., Ifj. Lomnici ZoltánKetipisz SztavroszMegadja GáborKovács TiborSzentesi Zöldi LászlóVincze Viktor Attila.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére