Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az alaptalan antiszemitázgatás Waterlooja

Vincze Viktor Attila

2017.07.20. 16:58

Az izraeli miniszterelnök látogatása valóban és több tekintetben is történelmi esemény lett. Ez Magyarország és a magyar kormány kétségtelen diplomáciai sikere mellett egész Közép-Európa, legfõképpen a V4-es együttmûködés országcsoportja számára világpolitikai elismerést is jelent. A Netanjahu-vizitnek ugyanakkor a magyar belpolitika számára lett egy nem várt, járulékos következménye is: az antiszemitizmussal való vádaskodás ország-világ elõtt vált nem egyszerûen hiteltelenné, de nevetségessé is.

Benjamin Netanjahu budapesti látogatása során gyakran elhangzott a kölcsönös tisztelet kifejezése, mint a magyar-izraeli kapcsolatok alapja. A magyar és az izraeli miniszterelnök a budapesti találkozón bebizonyította, hogy személy szerint őszintén és komolyan gondolják az egymás országai iránti tiszteletet, és ezért határozottan ki is állnak. 

A hazai balliberális ellenzék viszont a Netanjahu-látogatás kapcsán ismételten csak azt bizonyította be, hogy nem tisztel senkit és semmit, és nem képes elszakadni a rendszerváltás óta eltelt közel harminc évben számtalanszor, alaptalanul hangoztatott antiszemita vádaskodástól.

Senki sem hitte volna el, ha valaki a kilencvenes évek Magyarországán azt mondta volna neki, hogy 2017-ben Izrael kormányfőjének a budapesti látogatása apropóján a balliberális megmondóemberek a baloldali tv-csatornákon azon fognak lamentálni, hogy: "hát az a baj, hogy az furi lenne, ha Netanjahut antiszemitának neveznénk, mert neki ugyanaz a baja Soros György amerikai milliárdossal, mint Orbán Viktornak."

És mégis megtörtént. Eljött Benjamin Netanjahu és kiállt Magyarország mellett.

Hiába mantrázták heteken át a ballib politikusok és újságírók, hogy Magyarországon rettenetes antiszemitizmus van azért, mert valaki plakátokat mert kihelyezni az utcára Soros György személyével és terveivel összefüggésben. 

A magyar ballib ellenzék, pedig ahelyett, hogy együtt örült volna az izraeli miniszterelnök látogatása jelentette diplomáciai és politikai sikernek, inkább a valóságot elutasítva tovább folytatta az alaptalan antiszemitázást. 

Végül a magyar politikatörténet lapjaira kínálkozó pillanatokat szült az MSZP és a DK szánalmas vergődése a Netanjahu-látogatás kapcsán. Mindkét párt érezte, hogy elképesztően kínos, amit tesznek, mégis megtették, bár egyik ismert politikusuk sem vállalta az arcával, hogy elítélje az izraeli kormányfőt azért, mert ő is bírálni merészeli Soros Györgyöt.

A DK részéről a finoman szólva sem nagyon ismert Ara-Kovács úr kapta a megtisztelő feladatot, hogy felolvashassa a Netanjahut éppen csak antiszemitának nem nevező nyilatkozatot Soros kapcsán. Becsületére váljon Ara-Kovács úrnak, hogy szemmel láthatóan nem tudott azonosulni a pártnyilatkozat tartalmával, mert azt csak dadogva tudta felolvasni.

Az MSZP pedig a senki által nem ismert ifjú Bárány Balázzsal mondatta fel a DK-éval szinte teljesen egyező nyilatkozatát. Bárány úr pedig talán egy kicsit túl lendületesen is adta elő a Soros miatt antiszemitázó szöveget.

Heisler András úr a Mazsihisz elnöke az elmúlt hetek és napok – részben saját maga által is teremtett – előzményei után nem volt könnyű helyzetben. Dönthetett volna úgy, hogy nem sorosozik, azonban ezt nem tudta megállni és inkább az MSZP és a DK politikai üzenetét ismételte meg az izraeli kormányfőnek címezve, amikor az ellátogatott a Dohány utcai zsinagógába.

Benjamin Netanjahu a Heisler-beszéd alatt így legalább ízelítőt kaphatott az alaptalan magyarországi antiszemita vádaskodás három évtizedes hagyományából. Mert miként lehet azt másként értelmezni, hogy a Mazsihisz elnöke egész egyszerűen kinyilatkoztatás formájában azt közölte, hogy a Soros-plakátok miatt "félnek a magyar zsidók".

Nem azt mondta, hogy a Mazsihisz tagságát adó zsidó közösség tagjai félnek, vagy hogy a vallásukat nem gyakorló, de önmagukat zsidó származású magyar polgároknak tartó emberek félnek, és hogy ezt ilyen vagy olyan felmérés vagy kutatás alapján állítja. Csak.

Heisler úr ráadásul, úgy vette magának a jogot az általánosságban való antiszemitázó megszólalásra, hogy a közelmúltban a Soros-plakátok ügyében megkérdezett Köves Slomó rabbi, az EMIH vezetője pont az ellenkezőjét mondta: a plakátkampánynak nincs semmilyen antiszemita felhangja.

Nem mellékesen egyébként az EMIH a Tett és Védelem Alapítványon keresztül folyamatosan monitorozza a magyarországi antiszemita jelenségeket a nemzetközi zsidó szervezetek és tudományos kritériumok alapján meghatározott módszertannal.

Hogy mennyire lukra futott, sőt, hogy mennyire kifulladt a baloldal szokásos antiszemita vádaskodása, azt mi sem jelzi jobban, minthogy Benjamin Netanjahu látogatásával összefüggésben semmilyen támogató visszhangja sincs a Soros-plakátok miatti antiszemitázásnak.

Ennyi. 

Ezután már soha többé nem lesz olyan könnyű hamis antiszemita vádakat terjeszteni Magyarországról, mint eddig.

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére