Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Parragh: Amerika ma diktál a világnak

Bertha László

2016.05.16. 10:48

Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint az EU és az USA között folyó transzatlanti szabadkereskedelmi megállapodás tárgyalását átláthatóvá, nyilvánossá kell tenni.

Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint az EU és az USA között folyó transzatlanti szabadkereskedelmi megállapodás tárgyalását átláthatóvá, nyilvánossá kell tenni.

A kamara elnöke elmondta, hogy a világ a gazdasági szövetségek létrejöttével átalakul, erre pedig Európának is tekintettel kell lennie.

Parragh kiemelte, hogy mivel a transzatlanti szabadkereskedelmi megállapodás a gazdasági szereplőinek szabályozási rendszerét érinti, befolyásolja a piaci árakat és új gazdasági környezetet eredményez, ezért a mostani, az érintettek háta mögött zajló egyeztetés nem tisztességes és nem is demokratikus.

A kereskedelem előtt álló minden korlátozás lebontása a fogyasztó előnyére válik. Ugyanakkor azt is látni kell, hogy minden eddigi szabadkereskedelmi konstrukcióban az erős gazdaságok, a centrumországok lettek a győztesek, a periférián lévők pedig a vesztesek – mondta Parragh László.

Az Egyesült Államok sok területén fejlettebb, más „morális pályán” mozog, mint Európa, emiatt sok esetben kódolva van az európai vereség. Parragh példaként említette az MTI-nek a vegyipart, az energiaipart, a haditechnikát és a filmipart.

A kamara elnöke szerint a két világ közötti morális látásmódban is erőteljes különbség van, amely komoly veszélyeket rejt magában, például a migrációs kérdésben, az Egyesült Államok a mexikói déli határnál falat húzott fel, esetenként tűzparancs van érvényben.

Amerika ma diktál a világnak, és ebben a szerepkörben a szabadkereskedelmi megállapodással újabb eszköz kerül a kezébe.”

– mondta Parragh László, aki úgy véli, hogy a folyamat Magyarország szempontjából nézve erősen hasonlít majd a 2004-es európai uniós csatlakozás után előállt helyzethez.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére