Nem a várandósság a felelõs a plusz kilókért?
2017.02.06. 17:34
A Michigani Egyetem kutatói 30 ezer nő adatait elemezték és arra jutottak, hogy a szülés után 1-2 évvel valamennyi nő testsúlya egyezett azzal, amit gyerekszülés nélkül is elértek volna.
A Michigani Egyetem tudósa, Olga Yakusheva kutatása során megvizsgálta és összehasonlította a gyereket nevelő anyák tartós súlygyarapodását a gyermektelen nők várható súlynövekedésével. Yakusheva és kollégái mintegy 30 ezer olyan nő adatait elemezték, akik 1-4 gyereket szültek. Miközben a legtöbb nő sohasem szerezte vissza szülés előtti alakját, a szülés után 1-2 évvel mért testsúlyuk szinte megegyezett azzal a súllyal, melyet gyerekszülés nélkül értek volna el – mutatta ki a kutatás.
Ez azt jelenti, hogy a kutatás ellenmond annak a tévhitnek, miszerint a tartós túlsúlyt a várandósság alatt szerzett plusz kilók okozzák.
Mind a gyereket nevelő, mind a gyermektelen nők évente átlagosan 0,8 kilogrammal lesznek nehezebbek az életkor előrehaladtával, emellett az anyák évente csaknem fél kilogrammal többet híznak, mint a gyermektelenek.
"Sok nő lelkesen diétába kezd és sportol egy rövid ideig, hogy visszaszerezze szülés előtti alakját, majd elkedvetlenedik az eredménytől. Sokkal jobb, ha holisztikusan közelítik meg a dolgot és hosszú távon figyelnek az egészséges életmódra a várandósság előtt, alatt és után"
– vélte Yakusheva. Hozzátette, hogy az eredmények miatt az anyáknak nem kell bűnösnek érezniük magukat.
Kíváncsiak lennénk, mint szólnak a kutatáshoz az édesanyák.
(MTI)