Neked is lehet saját farkasod!
2017.01.17. 19:28
Néhányan magánemberként mentették a szánhúzó kutyákat, de rá kellett jönniük, hogy így csak nagyon kevés ebnek tudnak segíteni, ezért muszáj volt szervezeti formát ölteniük, hogy minél több állaton segíthessenek. A szükség nagy úr, ezért 2008-ban létrejött az Összefogás a Szánhúzókért Közhasznú Alapítvány. Jelenleg körülbelül 20 fő tevékenykedik a szervezetnél, de mindig szívesen várják a segítő kezeket.
Az elmúlt nyolc évben már több száz kutyán segítettek. A véget nem érő harc sokszor az állatvédők kedvét szegik, de ők még mindig kitartanak. Ha nem vagy kutyaőrült, lehet hogy hamar feladod, amikor megtapasztalod, hogy milyen kegyetlenek az emberek, vagy mert folyamatosan pénzhiánnyal küzdötök.
Az alapítványnál most is 15 kutya tartózkodik, akik csak egy szerető gazdira vágynak. Egy husky ragyogó kék szemeibe egyből beleszerethet valaki, de jobb, ha előtte utána néz a szánhúzó kutyáknak.
Ahogy az alapítvány a honlapján fogalmaz,
elkötelezettnek kell lenni ahhoz, hogy valaki toleráljon egy olyan kutyát, mely nem őrzi a házat, unalmában hajlamos a szökésre, rombolásra, és a kisállatok levadászása a gyengéje."
Ha mindezek ellenére nem tántorodnánk el és egy szibériai husky, alaszkai malamut vagy egy samoyed mellett tennénk le a voksunk, bátran keressük fel az Összefogás a Szánhúzókért Közhasznú Alapítványt örökbefogadás céljával.
Az alapítvány legrégebbi védence Szemfüles. Õ már két éve boldogítja az önkénteseket. Sajnos a legtöbb örökbefogadó észre sem veszi ezt a kivételes kutyát, mert egy idős keverékről van szó.
Örökbefogadáskor ne csak fénykép alapján válasszunk. Kérdezzünk utána a kutya habitusának, és ha az passzol a miénkhez, akkor válasszuk magunk mellé társnak.
Jelenleg a legproblémásabb kutya San Lang. A hároméves kant egy kínai családtól hozták el. Az ebet egy szűk helyen tartották, rendszeresen bánthatták és kiabáltak vele. Sajnos ezek miatt az embereket egyáltalán nem szerette, és mindenkire támadott ha zárt helyen volt, vagy aki hangosan szólt hozzá. A kutya már hét hónapja az alapítvány védence és azóta sokat változott. Az önkéntesek megmutatták neki, hogy bízhat az emberben és élvezheti a kinti életet. Ahhoz, hogy nyugodt szívvel örökbe adhassák, még mindig sok időre van szükség, ezért még rehabilitáció alatt van.
Ha pedig megtaláltuk a hőn áhított társunkat, aki mindenhogy passzol hozzánk, akkor nincs más hátra, minthogy örökbe fogadjuk.
Az alapítvány honlapján tudsz jelentkezni, ahol ki kell tölteni egy tesztet az adott kutyára, akit szeretnénk. Ha megfelelünk, akkor az az alapítvány munkatársai telefonon is fel fognak hívni minket és egy személyes találkozóra invitálnak a kutyushoz. Lehet, szigorúan hangzik az örökbefogadás menete, de sajnos még így is sokszor előfordul, hogy visszakerülnek a kutyák az alapítványhoz. Ha pedig egy állat már megszokta a gazdis életet, igazi törést jelent neki visszakerülni a rideg kennelbe.
Szívesen sétálsz tavasszal a Népligetben? Akkor jelentkezz kutyasétáltatónak! Ha nincs időd, akkor egy tábla csoki árával is támogathatod az alapítvány munkáját. Sajnos sokba kerül az állatok etetése és orvosi ellátása. Ha inkább tápot adományoznál, a védencek kedvence a Josera Agilo táp, de a válogatósabbak szívesen fogyasztják az alutasakos konzerv adományokat. Ha pedig nem vagy benne biztos, hogy neked valók a szánhúzók, de ki szeretnéd próbálni, akkor jelentkezz az alapítványhoz ideiglenes (örök)befogadónak.
Ha az olvasottak felkeltették az érdeklődésed, látogass el az alapítvány Facebook-oldalára és honlapjára!