Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Globális kiközösítõ-játék: készül az offshore-lista

888.hu

2016.04.16. 14:02

A G20-ak pénzügyminiszterei megállapodtak, hogy listát készítenek az adóparadicsomokról. A megállapodás részletei még nem tisztázottak és emiatt politikai csatározásokra lehet számítani.

A nemzetközi közösség egyetért abban, hogy szükség van egy fekete listára, amely tartalmazza az adóparadicsomok nevét, ezzel elősegítve az erőfeszítéseket, hogy szankciókat vezethessünk be azon országok ellen, amelyek támogatják az adóelkerülést. Erről George Osborn brit pénzügyminiszter beszélt.

A miniszter Washingtonban, a G20-ak pénzügyminisztereinek találkozóján beszélt arról, hogy retorzióra számíthatnak azok az országok, amelyek "nem a szabályok szerint játszanak".

A kérdésben megállapodás is született. Az adóparadicsomok témája azután került újra a közvélemény fókuszába, miután nyilvánosságra kerültek a Panama-papírok, amelyekből olyan ismert emberek adóelkerülési szokásai váltak nyilvánossá, mint a brit miniszterelnök, Jacky Chan, Erős János vagy éppen a magyar szocialista Boldvai László.

A pénzügyminiszter Osborne és a brit parlamenti ellenzék vezére is érintett volt a botrányban. Épp emiatt komoly nyomás volt a britek legfőbb pénzügyérén, hogy megállapodás szülessen a kérdésben.

Sikerült tető alá hozni egy nemzetközi megállapodást, amelynek értelmében összeállítunk egy feketelistát azokról az országokról, amelyek nem a megszokott játékszabályok szerint játszanak

– utalt George Osborne az adóparadicsomokra.

A lista egyelőre még csak tervként létezik, és az, hogy mely országok lesznek rajta, minden bizonnyal parázs vitákban dől majd el.

David Cameron brit miniszterelnök elképzelése szerint nem feltétlenül az adózás mértéke alapján fogják megítélni, hogy mely országok adóparadicsomok. Azaz elképzelhető, hogy olyan országok megúszhatják a listára kerülést, ahol alacsonyak vagy egyáltalán nincsenek adók.

A megállapodás eszerint inkább politikai játszmák és zsarolások eszközévé silányulhat, mintsem valódi megoldást jelentene.

A miniszterelnök kiemelte, hogy a brit tengerentúli területek, melyeket korábban azzal vádoltak, hogy adóparadicsomok – mint a Brit Virgin-szigetek vagy a Kajmán-szigetek – az elmúlt hónapokban együttműködőnek mutatkoztak a legfontosabb kérdésekben.

A brit tengerentúli területek (angolul British Overseas Territory) olyan területek – szám szerint 14 – amelyek nem képezik részét az Egyesült Királyságnak, de az Egyesült Királyság szuverenitása alá tartoznak. Ide tartozik még Bermuda, a Falkland-szigetek vagy Gibraltár és más, kevésbé közismert szigetek és szárazföldi területek.

A Brit Virgin-szigetek egyébként a mostani botrányban központi szerepet játszottak, hiszen a Mossack Fonseca által bejegyzett cégek legtöbbje ide volt bejelentve.

(Independent)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére