Így úszd meg az influenzát!
2017.01.31. 13:08
Akár akarjuk, akár nem, de a tél velejárója a megfázás és az influenzajárvány. Az influenza elsősorban a légutakat érintő vírusos eredetű betegség. A kór általában egyszerű lefolyású, de kezelés nélkül súlyos szövődményekhez is vezethet. Ahhoz, hogy elkerüljük, nemcsak körültekintőnek kell lennünk, hanem a szervezetünket is meg kell erősítenünk. Ha erős az immunrendszerünk, akkor a vírusoknak esélye sincs!
Íme hat gyógyfű, amelyet mindenképp szerezz be! A hatásuk garantált!
A hársfateát a legtöbben télen fogyasztják, mivel nátha, megfázás, orrdugulás esetén kiváló gyulladáscsökkentő és nyákoldó hatással rendelkezik. Antioxidáns hatású flavonoidokat is tartalmaz, amelyek rendkívül jó hatással vannak az immunrendszerünkre és a szívműködésre. Enyhe vizelethajtó és méregtelenítő hatással bír. Pozitívan hat az emésztésre, erősíti a gyomrot, és enyhíti a gyomoridegességet is. Nyugtató hatása már régóta ismert, állítólag a második világháború idején is alkalmazták. A hársfatea rendszeres fogyasztásával a mindennapi stressz és a szorongás is csökkenthető. Éppen ezért, ha lefekvés előtt fogyasztunk egy bögrével, garantált a nyugodt éjszakánk.
Az influenza elleni harc jolly jokere, rendszeres fogyasztása megerősíti a szervezet védekező képességét. Enyhe, középsúlyos megfázás, légúti és húgyúti fertőzés kiegészítő és megelőző kezelésére alkalmas. Külsőleg nehezen gyógyuló sebek, gyulladásos bőrbetegségek esetén alkalmazzák. A homeopátia a gyulladásgátló hatása miatt különböző eredetű fertőzéses megbetegedések kezelésére ajánlja.
A kakukkfűteát leggyakrabban a köhögés megszüntetésére, a hörgő- és szájüregi gyulladások kezelésére alkalmazzák. Nyálkaoldó, köptető, fertőtlenítő hatással rendelkezik, a sejtjeink életét is képes meghosszabbítani. Javítja a vérkeringést, és a vérszegénységgel küszködők is bátran fogyaszthatnak belőle. A nők növényének is nevezik, mert megszünteti a vérzési rendellenességeket és a görcsöket. Külsőleg bőrfertőtlenítő, sebgyógyító hatású.
Több száz éves tapasztalat mellett már a tudományos vizsgálatok is alátámasztották, hogy a zsályalevelek rendkívül hasznos tulajdonsággal rendelkeznek. A levelek forrázata – azok illóolajtartalma miatt – fertőtlenítő, baktériumölő, gyulladásgátló hatású.
A zsályatea a hatását elfogyasztását követő 2-3 órában fejtik ki, izzadás, bélhurut kezelésére kiváló. Éppen emiatt a tulajdonsága miatt nevezik növényi aszpirinnek is. A meleg zsályatea kitűnő toroköblítő, a szájban fellépő betegségek enyhítésére alkalmazhatjuk. Fogíny- és szájgyulladás esetén naponta többször öblögessünk! Náthánál és szamárköhögésnél tejben főzik meg a leveleket.
A bodzavirágból készült tea vízhajtó, emésztést elősegítő, köhögéscsillapító hatású. Megfázásra, hörghurutra, izzasztószerként és immunrendszeri serkentőként is használják. A friss bodzahajtás- és virág erős hashajtó, éppen ezért fokozott óvatossággal fogyasszuk. Használják még vértisztításra, fülfájásra, rekedtségre. Friss leve vagy a belőle készült lekvár bizonyítottan kitűnő szer a TBC gyógyítására. A bodzalevél forrázatát lázcsillapításra is ajánlják. Habár számos pozitív tulajdonsága van, ritkán használják belsőleg. Leginkább vérzésre és égési sebek kezelésére ajánlják.
Azt hihetnénk, hogy a gyermekláncfű egy egyszerű gyomnövény, ám rengeteg pozitív élettani hatással bír. Ásványi anyagokban, valamint A-, C-, B- és D-vitaminban rendkívül gazdag növény, de vasat, mangánt magnéziumot, cinket és szilíciumot is tartalmaz. Ízületi problémákat, májzsugort, a vese és az epehólyag megbetegedéseit, lázat, hasmenést, bőrirritációt, sárgaságot, szívritmuszavart is eredményesen kezelnek vele. Képes a szervezetben lerakódott méreganyagokat kiüríteni, vízhajtó és vértisztító hatású, élénkít és szabályozza a vércukorszintet.