Hogyan kerüljük el a családi kassza összeomlását?
Ludmilla
2018.01.18. 00:01
Pénzügyeink gondos menedzselése sokszor komoly kihívást jelentő feladat. Ha nem vagyunk óvatosak, könnyen olyan spirálba kerülhetünk, amelyből nehéz a visszaút. Kis odafigyeléssel azonban nagyon sokat tehetünk. Az Intrum Justitia segítségével összegyűjtöttünk 10 jó tanácsot, amelyeket betartva kézben tarthatjuk pénzügyeinket, valamint elkerülhetjük a családi kassza összeomlását.
10 jó tanács a háztartás pénzügyeinek kézbentartásához:
- Minden hónapban előre vegyük számba a várható kiadásokat és bevételeket! Térképezzük fel, mire mennyit költünk; egy hónapon át minden egyes számla összegét átláthatóan jegyezzük fel, és ügyeljünk rá, hogy ne költsünk olyasmire, amit nem engedhetünk meg magunknak.
- Vásárlás előtt gondoljuk végig, hogy valóban szükségünk van-e arra a dologra, melyre pénzt szándékozunk kiadni!
- Bevételünknek egy fix részét különítsük el a rendszeresen érkező számlákra és az ismétlődő kiadásokra, a szükséges összeget pedig kizárólag ezen kiadások rendezésére használjuk fel.
- Csak akkor írjunk alá egy szerződést, ha az abban rögzített feltételeket alaposan elolvastuk.
- Mindig gondosan tanulmányozzuk át a szerződések apró betűs részeit is! Teljesítsük pontosan fizetési kötelezettségeinket, hogy elkerüljük a megkésett fizetésből adódó késedelmi kamatokat és extra költségeket!
- Abban az esetben, ha valamelyik számlánkat nem tudjuk időben rendezni, haladéktalanul tájékoztassuk erről a számla kibocsájtóját! Elképzelhető, hogy meg tudunk állapodni egy mindkét fél számára elfogadható teljesítési konstrukcióban vagy fizetési haladékban.
- Számláink nem határidőre történő kifizetése esetén, annak kibocsájtója követeléskezelő céghez fordulhat. Ha ilyen helyzetbe kerülünk, fontos, hogy a követeléskezelő cég megkereséseire minél hamarabb reagáljunk és felvegyük velük a kapcsolatot. Így együtt tudunk megoldást találni a tartozás rendezésének érdekében, s elkerülhetők a további pluszköltségek is.
- Amennyiben a nyitott kommunikációra, valamint a kölcsönösen elfogadható megoldás megtalálására törekszünk, találhatunk módot arra, hogy az adósságproblémát rendezzük.
- Ha részletfizetési megállapodást kötünk, tartsuk magunkat pontosan a vállalt határidőkhöz! Amennyiben nem áll módunkban teljesíteni a befizetéseket a megbeszélt ütemezés szerint, jelezzük azt a követeléskezelő cégnek, melynek érdeke, hogy a segítségünkre legyen a tartozás végleges rendezésében.
- Ne söpörjük szőnyeg alá az esetleges pénzügyi problémáinkat, hanem minél hamarabb kérjünk segítséget. Mindig törekedjünk arra, hogy kézben tartsuk pénzügyeink irányítását.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
MÉG TÖBBET SZERETNÉK