Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

G7: több pénzt jut majd a terrorizmus elleni harcra

Tóth Dalma

2016.05.21. 14:38

A G7-ek keményebben fognak küzdeni a terrorizmus ellen.

A világ hét legfejlettebb országát tömörítő G7-csoport pénzügyminiszterei és jegybankelnökei megállapodtak abban, hogy megerősítik a terrorizmus finanszírozása elleni globális küzdelmet.

A csúcstalálkozóra Japánban került sor.

Egy műveleti szakaszban vagyunk. Hatékony eszközöket fogunk bevetni a terrorizmus finanszírozása ellen, ez nélkülözhetetlen. Ez mindenekelőtt a pénzügyi információknak a hírszerző ügynökségek közötti kiterjedtebb megosztását jelenti, különösen a nagy pénzmozgások esetében, amelyeket például az Iszlám Állam végez Irakban és Szíriában. Az akcióterv értelmében a G7-csoport támaszkodni fog a szakértő nemzetközi szervezeteknek a fejlődési lehetőségek azonosítása, elemzése és értékelése terén végzett munkájára, és javaslatokat tesz nekik az esetleges gyenge pontok megerősítésére”

– jelentette ki Michel Sapin francia pénzügyminiszter.

A G7-országok ezenkívül elemzik a jelenleg használatos megelőző intézkedéseket és szorosabban együttműködnek a pénzügyi szankciók kivetésében, mint például egyes bankszámlák befagyasztása. A hibák felfedése érdekében megerősítik továbbá a Pénzmosás Elleni Pénzügyi Munkacsoportot.

Küzdeni kell az anonimitás ellen: a névtelen feltöltőkártyák és az olyan pénzmozgások ellen, amelyek lehetővé teszik az anonimitást. Nyomának kell lennie mindennek”

– folytatta a francia pénzügyminiszter.

A G7-es pénzügyi vezetők figyelmeztettek azokra a veszélyekre, amelyeket Nagy-Britanniának az Európai Unióból való esetleges kilépése okozna az egyébként is gyengélkedő világgazdaságnak.

Az pénzügyminiszterek és jegybankelnökök által kiadott akcióterv szerint nőtt a bizonytalanság, és az EU-ból való esetleges brit kilépés a geopolitikai konfliktusokkal, a terrorfenyegetettséggel és a migránsválsággal együtt még bonyolultabbá teheti a globális gazdasági környezetet.

George Osborne brit pénzügyminiszter figyelmeztetett, hogy nagyon nehéz lesz, ha Nagy-Britannia az EU-ból való kilépés mellett dönt. Ha az Egyesült Királyság elhagyja az Uniót, akkor új kereskedelmi szerződéseket kell kötnie az unió tagországaival, valamint több tucatnyi olyan nem európai országgal, amely különleges megállapodással kötődik Brüsszelhez.

Elég csak a francia, a német és a többi EU-tagország pénzügyminiszterével beszélni ahhoz, hogy megértsük: ha az Egyesült Királyság kilép az EU-ból, de utána csatlakozni akar az egységes piachoz, akkor be kell fizetnünk az unió költségvetésébe, el kell fogadnunk a személyek szabad mozgásának elvét, miközben semmi beleszólásunk nem lesz az EU politikájába”

– mondta a brit pénzügyminiszter.

Nagy-Britanniában június 23-án tartanak népszavazást az EU-ból való kilépésről.

Japán, az Egyesült Államok, Franciaország, Németország, Nagy-Britannia, Olaszország és Kanada állam-, illetve kormányfői május 26-27-én tartanak csúcstalálkozót a japán Isze-Simában.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére