Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ez igen: már a beszédfelismerõ appok is szexisták

Forisek Ádám

2017.02.28. 14:18

Egy feminista újságíró véleménye szerint a különbözõ beszédfelismerõ alkalmazások nõi alárendeltséget sugallnak. Ez pedig felerõsíti a férfiak dominanciájáról szóló káros társadalmi sztereotípiákat.

Leah Fessler, valószínűsíthetően gender studies professzor álláspontja szerint az alkalmazásoknak hatása lehet a való világban történő emberi interakciókra. A szerző attól tart, hogy ha a felhasználók durva, obszcén, szexista kifejezésekkel illetik a virtuális operátorokat, akkor ez elterjedhet a hétköznapi kommunikációban is – talán azért, mert a szerző azt gondolhatja, hogy a férfiak nem tudnak különbséget tenni egy telefon és egy nő között. A következő alkalmazásokkal akadt problémája az újságírónőnek:

  • Apple: Siri

  • Amazon:  Alexa

  • Microsoft: Cortana

  • Google: Google Home

Szerinte a többségében női nevekkel ellátott (bár férfi hangokra is átállítható) appok egyértelműen alárendeltek, amikor felhasználóik valami szexuális vagy bántó dolgot mondanak nekik. A legszebb a történetben, hogy ez nincs így: az alkalmazások általában valami semlegessel reagálnak, vagy a „Nem értem” angol megfelelőjét válaszolják a verbális inzultusokra.

A feminista szerző szerint a gyártóknak be kellene építenie olyan paneleket az operátorok kommunikációjába, amelynek segítségével azok megvédenék magukat az erőszakkal szemben. A hölgy azt javasolja, hogy verbális erőszak esetén az operátor utasítsa vissza az elhangzottakat, és adjon meg egy linket a felhasználónak, amelyen le lenne írva, hogy hogyan kell egy nőhöz udvarias formában szexuálisan közeledni.

Lássuk mi a gyártók válasza erre. Õk egy kutatásra hivatkoznak, mely szerint pusztán arról van szó, hogy a fogyasztókat a női hang a problémák megoldására ösztönzi, míg a férfi hangot inkább parancsolónak értékelik. A gyártók álláspontja szerint a technológiának úgy kell segítenie a felhasználót, hogy közben mégis ő irányíthasson. Ez az oka annak, hogy inkább a női hangot preferálják.

Mindenesetre üdvözöljük a feminizmust, amiért 2017-ben is kiáll az elnyomott nyugati nők jogaiért. Sok sikert kívánunk a fallokrata mobilapplikációk elleni küzdelemben!

(Daily Wire)

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére