Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Egyre közelebb a megállapodás a minimálbér ügyében

Bokor Gábor

2016.11.20. 19:58

A nemzetgazdasági miniszter a Kossuth Rádióban reagált azokra a felvetésekre is, amelyek szerint a kis- és középvállalkozásoknak nem lesz könnyebbség, ha 9%-ra csökken a társasági adó.

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint a vállalkozások az elmúlt években nem panaszkodhattak, ugyanis jelentős nagyságrendű hazai és uniós forrásokat tudott számukra biztosítani a kormány a fejlesztésekhez.

Az uniós források 60 százalékát, 4 ezer milliárd forintot csak kis-és középvállalatok vehetnek igénybe 2020-ig, miközben a multinacionális vállalatoknak nem jut semmi. Emellett a kormány lehetőséget biztosított, hogy ne 19 százalékkal, hanem egy kedvezőbb, 10 százalékos adókulccsal adózzanak a kisvállalkozások"

– fogalmazott a miniszter.

Varga Mihály szerint a kormány 140 milliárd forint bevételről mond le, hisz az adócsökkentéssel ekkora bevételtől esik el az állam, azonban a lépéssel versenyelőnye lesz az országnak európai összehasonlításban – írja a Hirado.hu

Ebből 20-25 milliárd forint a kis- és középvállalkozásoknál, a többi a nagyvállalkozásoknál jelentkezik majd "

– számolt be a politikus.

A munkaadók nem ellenkeztek az adócsökkentési javaslattal kapcsolatban, csupán szeretnék azt összekötni egy olyan lehetőséggel, ami talán a béreket kisebb mértékben növeli a kormány által elgondoltaknál, és egy kicsit átkonvertálja ezt az adócsökkentést a járulékrendszerbe.

Meg fogjuk találni azt a jó kompromisszumot, ami jó a munkaadóknak, a munkavállalóknak és a gazdaság versenyképességét sem rombolja le"

– értékelt a miniszter.

A kormány 15 %-os minimálbér-emelést és 25%-os garantált bérminimum emelést javasol 2017-ben.

Minderre azért van szükség, hogy elérjük a V4-ek bérszínvonalát, és a versenyképességünk növelését. A nemzetgazdasági miniszter kedden ül le ismét a munkáltatókkal és a munkavállalókkal, miután kedden nem sikerült megállapodniuk. 

Nincsenek már olyan nagyon távol egymástól az álláspontok, szerencsére azt érzékeltem, hogy a munkaadók is felismerték azt, hogy bár mi szeretnénk egy erőteljesebb bérnövekedést, és szeretnénk, ha a bérek az általuk elképzeltnél gyorsabban növekednének, de ez számukra is fontos lehet, hiszen a jó munkaerő megtartása és a munkaerő megszerzése most, az egyre kisebb munkanélküliségi adatoknál egyre nehezebb"

– fejtette ki a nemzetgazdasági miniszter.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére