Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Befellegzett az USA-EU szabadkereskedelmi-egyezménynek?

888.hu

2016.08.28. 16:28

A Transzatlanti Szabadkereskedelmi Tárgyalások kudarcba fulladtak - jelentette ki Gabriel Sigmar német alkancellár és gazdasági miniszter.

A Transzatlanti Szabadkereskedelmi Tárgyalások (TTIP) kudarcba fulladtak – jelentette ki Gabriel Sigmar német alkancellár és gazdasági miniszter.

Véleményem szerint kudarcba fulladtak a tárgyalások az USA-val, habár ezt eddig senki sem ismerte be."

– mondta Sigmar a ZDF-nek nyilatkozva. A politikussal készült interjú vasárnap este kerül adásba, azonban a műsor kezdete előtt kiszivárgott a beszélgetés írott változata.

Sigmar elmondta, hogy 14 fordulónyi tárgyalás után eddig egyetlen kérdésben sem sikerült a feleknek egyezségre jutniuk. Az amerikaiak például hallani sem akarnak arról, hogy európai cégek is indulhassanak a közbeszerzéseken.

Szerintem ez a szabadkereskedelem ellentéte."

– mondta a gazdasági miniszter.

Washington ragaszkodott hozzá, hogy a szerződést 2016 vége előtt meg kell kötni – mivel idén elnökválasztás lesz. Azonban Németország és egy sor EU-tag erről hallani sem akar. A legfőbb kifogás a megállapodás ellen az, hogy az egyezmény alááshatja az európai munkaerőpiaci és környezetvédelmi szabályozásokat.

A miniszter a CETA egyezménnyel hasonlította össze a TTIP-et – a CETA az EU és Kanada közötti szabadkereskedelmi megállapodás – és szerinte abban az esetben a felek korrekt kompromisszumot kötöttek.

Az európai közvélemény szintén megosztott a TTIP-et illetően, ugyanis a megállapodás részletei titkosak. A legutóbb kiszivárogtatott információk szerint az egyezmény komoly hatással lesz az élelmiszer-biztonsági, a környezetvédelmi és a bankokkal kapcsolatos jogszabályi környezetre. Az amerikaiak szívesen szállítanának Európába génmódosított haszonnövényeket, ám az EU tagállamai ezt egyhangúan elvetették.

Magyarországon a legharcosabb TTIP-ellenes álláspontot az LMP hangoztatja. A párt szerint az egyezmény megkötése nem lenne kedvező az ország számára.

A magyar kormány 2016 elején a szerződés megkötése mellett tette le a voksát. Habár vannak olyan kérdések, amelyek hátrányosan érinthetnék Magyarországot, összességében azonban jól járnánk egy olyan megállapodással, amely figyelembe veszi például azt, hogy hazánk nem kér a génmódosított növényekből, illetve egyéb kérdésekben is sikerülne megnyugtató módon megállapodni.

A szabadkereskedelmi megállapodást egyelőre korai temetni, de az biztosnak tűnik, hogy az idén már nem ratifikálják azt.

(RT)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére