Az Apple még a terroristák mobilját se töri fel
2016.02.17. 12:18
Az FBI arra kérte az Apple-t, hogy segítsen az ügynökeinek hozzáférni a san bernardino-i lövöldöző telefonjához.
Egy szoftverfrissítés miatt, 2014 szeptemberétől a telefonon tárolt szövegek és képek már alapértelmezetten is titkosítva vannak. Ez azt jelenti, hogy amennyiben az eszköz le van zárva, csak a négyjegyű jelkód megadásával férhetünk hozzá bármilyen adathoz. Amennyiben 10 alkalommal adunk meg rossz kódot, a készülék azonnal töröl magáról minden információt.
Az FBI két dologra kérte meg a techcéget: először is segítsen megváltoztatni a merénylő telefonjában használt szoftvert, hogy az ügynökei korlátlan számban próbálkozhassanak a jelkód megadásával, anélkül, hogy a telefon magától letörölné az adatokat 10 próbálkozás után. Valamint azt is kérik, hogy segítsen az Apple kifejleszteni egy módszert, amivel nem kell egyesével, kézzel beírni a 10.000 lehetséges kombináció mindegyikét. Ennél gyorsabb módszerre lenne szükség.
A bíróság kötelezte az Apple-t arra, hogy segítsen az FBI-nak megkerülni a biztonsági rendszert a merénylő, Farook iPhone-ján. A telefon nagyon fontos információkat tartalmazhat.
Az Apple még nem reagált a nyilvánosság előtt a hatóság megkeresésére. De valószínűleg most sem fog kötélnek állni. A cég várhatóan fellebbez majd a bíróság határozata ellen. Hasonló esetekben mindig arra hivatkoztak, hogy egy ilyen helyzetben fontosabb számukra az ügyfeleik bizalma, mint a hatóság kérése.
A cég ezzel kapcsolatban közleményt is kiadott: "Minden készülékünk esetén, amely iOS 8 vagy újabb verziójú operációs rendszert futtat, az Apple visszautasít minden kormányzati megkeresést, mely arra irányul, hogy cégünk segítsen feltörni az eszközt, hiszen az egy titkosítási kulccsal van levédve, amelyhez cégünknek nincs hozzáférése."
Hivatalos: terrortámadás történt Kaliforniában
Így néz ki a San Bernardinó-i terroristák otthona
Újabb terrorista szálak a kaliforniai lövöldözésben