Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A Pentagon vesztésre áll az Iszlám Állam elleni kiberháborúban

888.hu

2016.07.17. 17:58

Az amerikai hadsereg a Cybercom nevû programját azért indította el, hogy megsemmisítse, vagy gyengítse az Iszlám Állam hálózatait, valamint behatoljon a számítógépeikbe és a mobiltelefonjaikba. Az egység azonban eddig nem bizonyult hatékonynak. "Mindössze" a megfelelõ számítógépes vírusok, és a felkészült személyzet hiányzik.

A "Joint Task Force Ares" nevű hekkeregységet májusban hozta létre az USA Hadseregének Központi Parancsnoksága Edward Cardon altábornagy vezetésével. Az egység a támadásait a maryland-i Fort Meade támaszpontról indítja az Iszlám Állam telekommunikációs hálózatai ellen.

A Kongresszus azután döntött az egység felállítsa mellett, hogy birtokukba kerültek azok az iratok, amelyek az ISIS internetes propagandájának részleteit tartalmazták.

A Cybercom eddig korántsem mutatkozott olyan hatékonynak, mint azt a Védelmi Minisztérium elvárta volna. Eredményeket kell leszállítaniuk."

– mondta egy név nélkül nyilatkozó hadügyi tisztviselő a Washington Postnak.

Ez a tisztviselő elmondta azt is, hogy az egység vezetői egyszerűen nem találják a feladathoz megfelelő embereket. Az egység eddig nem tudott előállítani olyan kártékony programokat, amelyek kárt tettek volna a szélsőségesek hálózataiban. Eddig mintegy százan vettek részt a munkában, de azok hatékonysága megkérdőjelezhető.

A csoport létrehozása ugyan nyilvános információ volt, de a tevékenységük részletei a "szigorúan titkos" minősítés alá esnek.

Az egység parancsnoka,  Edward Cardon altábornagy azt nyilatkozta, hogy fel tudnak mutatni bizonyos eredményeket, de nagyon megnehezíti a munkájukat, hogy a szélsőségesek gyakran váltogatnak szervert, és gyakran cserélik le az általuk használt hardvereket, hogy így maradjanak előnyben a támadókkal szemben.

Kétségtelenül hatással vagyunk rájuk, de ez egy nagyon dinamikus terület."

– mondta Cardon egy interjúban.

A Pentagon mindenesetre azt reméli, hogy a kiberhadviselés hamarosan a mindennapos hadviselés része lehet, akárcsak a légicsapások és a tüzérségi támadások. Ennek persze megvannak a hátulütői is.

Minél jobban függsz a technológiától, annál kiszolgáltatottabb leszel egy kibertámadás esetén. Az ISIS használja a technika vívmányait, de igazából nem ez a legfőbb erőssége. Ezt a háborút amúgy sem lehet megnyerni a világhálón."

– érvelt James Lewis szakértő.

Az eddigi eredmények Lewis szavait igazolták, hiszen az USA 2016-ban sorozatos légicsapásokkal komolyan meggyengítette az Iszlám Állam erejét. Február óta számos támadás érte az ISIS infrastruktúráját: olajfinomítókat, fegyverraktárakat, tüzérségi állásokat, és még a terrorszervezet pénzraktárait is lebombázták. Emellett a szíriai kurdok támogatásával jelentős területeket foglaltak vissza az Iszlám Államtól – például Palmürát és környékét.

Az eredményes kiberhadviselés mégis jelentős szerepet kaphatna, hiszen terrorszervezet az interneten keresztül is rekrutálja külföldi harcosait és magányos merénylőit.

(RT)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére