A NASA már fél lábbal a Marson van
2016.02.05. 14:58
Egy jövőbeli expedíció során a legénység ebben vészelheti át az utat egészen a Marsra és vissza. Jelenleg a kapszula terheléses vizsgálata zajlik és a NASA mérnökei arra kíváncsiak, hogy mennyire ellenálló a szerkezet a külső behatások ellen.
The @NASA_Orion spacecraft pressure vessel is here at Kennedy's Neil Armstrong Operations and Checkout building. pic.twitter.com/UHoE2hA6B1
— NASA Kennedy / KSC (@NASAKennedy) February 3, 2016
A kapszula hétfőn érkezett meg a NASA floridai tesztlaborjába.
2018-ban az Orion egy 22 napos tesztrepülésen megkerüli majd a Holdat. Útja során közel 70.000 km-re távolodik el az égitesttől, majd visszatér a földre. A próbarepülés során a létfenntartó-rendszereket fogják tesztelni.
A kapszula gyártója a Lockheed Martin, most egy "madárketrechez hasonló" szerkezetbe tette az Oriont, mely tesztelésre szolgál. Először a külső burkolat terhelhetőségét fogják megvizsgálni. A szerkezetet szélsőséges külső nyomásnak teszik ki, majd ezután a burkolat felületét lézernyalábokkal vizsgálják át, így a legkisebb deformációkat is ki tudják mutatni. Ezután a vezetékek vizsgálata következik, majd az egész szerkezetet átvilágítják röntgen-sugarakkal.
Thanks @imycomic for honoring @NASA past, future. Sharing with the team as capsule prepares for #EM1 @NASAKennedy pic.twitter.com/DIx85IWVBA
— Orion Spacecraft (@NASA_Orion) February 3, 2016
Ezek után még további szerkezeti és integrált tesztek következnek. Amennyiben az Orion sikerrel teljesíti ezeket, 2018-ban a kilövőpadra állítják. A szerkezetet egy hordozórakétával juttatják a világűrbe.
Először a Holdat kerüli meg, később egy meteor felszínére kísérel meg leszállni, majd elindul, hogy meghódítsa a Marsot.