Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A Facebook lehallgatja a beszélgetéseinket

888.hu

2016.06.01. 10:40

A Facebook folyamatosan hallgatózik és gyûjti rólunk a hanginformációkat - is.

A mobilra letölthető Facebook app folyamatosan gyűjti az adatokat rólunk. Ez alól a beszélgetéseink sem jelentenek kivételt.

A cég megerősítette, hogy az app valóban "hallgatózik". De csak azért, hogy kiderüljön, hogy mit néz és mit hall a felhasználó, így a Facebook javaslatokat tehet, hogy miket posztoljon ki.

Kelli Burns, a Dél-Floridai Egyetem tömegkommunikáció professzora szerint az app gyűjti a hangmintákat, de nem csak azért, hogy segítse a felhasználókat, hanem, azért is, hogy információkat gyűjtsön róluk, és így a megfelelő hirdetéseket tudja eljuttatni a felhasználókhoz. A professzor szerint többször előfordult, hogy bizonyos témákról beszélgetett, majd a megvitatott témához kapcsolódó hirdetések jelentek meg a hírfolyamában.

A Facebook elismeri, hogy belehallgat a beszélgetésekbe és emellett információkat gyűjt a felhasználóiról, de a kettőt egyszerre sosem teszi, valamint a cég azt is tagadta, hogy a beszélgetések alapján helyez el hirdetéseket a felhasználók hírfolyamába.

Először 2014-ben jelent meg ez a kiegészítés az apphoz és már akkor komoly vitákat gerjesztett. A cég azzal védekezett, hogy nem "hallgatózik állandóan" és a program nem tárolja a beszélgetéseket..

A dolog a következőképpen működik: a felhasználó elkezd írni egy posztot, és ha be van kapcsolva a hangfelismerés funkció, akkor megjelenik egy kis szmájli, ami körül hanghullámok vannak. Ha erre rábökünk, akkor a program elkezdi felismerni a háttérben futó zenét, vagy bizonyos kulcsszavakat kiragad a beszélgetésből, így segíti a poszt megírását.

A hangfelismerés egyelőre csak az USA-ban működik.

Amennyiben felismer mondjuk egy zenét, akkor megjelenik egy "1"-es a szmájli mellett. Ha erre rábökünk, akkor az app feldob egy listát, amiből kiválaszthatjuk, hogy mit hallgatunk, nézünk, vagy kivel beszélgetünk éppen. Végül megírhatjuk a poszt szövegét.

Az egyetlen mód, ahogy a program megkerülhető, az, hogy ki kell kapcsolnunk a telefonon található mikrofont, így az nem vehet fel semmilyen szöveget. Egy iPhone-on a beállítások menüben található adatvédelem menüpontban tudjuk kikapcsolni a mikrofont.

(Independent)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére