A Brexit nyomán Európa szerte fellendül a befektetési kedv
2016.07.20. 20:58
Kravis szerint Nagy-Britannia kilépése nyomán rengeteg új megállapodás születhet, amely jó lehet az EU-nak és a briteknek egyaránt.
A Brexit zavaró tényezőként fog hatni a közeljövőben. 12-24 hónap múlva sokkal világosabban fogjuk látni a folyamatokat, mivel eddig nem igazán történt semmi említésre méltó, azt kivéve, hogy Nagy-Britanniában elkezdtek esni az ingatlanok árai."
– mondta Kravis kedden egy hongkongi eseményen.
Nemrég a japán SoftBank Group megegyezett a brit kormánnyal, hogy 32 milliárd dollárért felvásárolja a cambridge-i székhelyű ARM Holdings PLC chiptervező céget. A brit kormány üdvözölte a döntést. Ez volt a történelem legnagyobb olyan cégvásárlása, amelynek során egy ázsiai cég felvásárolt egy brit céget. A vásárlás ténye azért is jelentős, mert az ARM bevételének legnagyobb részét az export teszi ki.
Kravis a Brexit egyik hátulütőjeként azt nevezte meg, hogy a Londonnak mint pénzügyi központnak csökkenni fog a jelentősége. Várhatóan a cégek 20 százaléka dönt úgy, hogy kiszervezi bizonyos tevékenységi köreit Londonból. Ezzel viszont jól járhatnak más európai országok és nagyvárosok, mint például Írország vagy Luxembourg.