Tóta W. szembeköpte '56 emlékét, õ Kádár Jánost rehabilitálja
2016.10.29. 18:50
A HVG publicistája szerint Kádár jobb létet hozott a korábbi viszonyokhoz képest. Az újságíró történelmi ámokfutását tovább folytatta, hiszen sikerült egy jó nagyot zsidóznia is.
Szerinte:
Nagy Imre szimpátiáját a bajszával vívta ki, és mert nem volt zsidó. Véleménye szerint 1956 nem volt nemzeti ügy az emberek szemében. Ez azon is látszott, hogy egy év múlva a béremelések után a magyarok már Kádár Jánost éltették.
Október 21-én a TilosRádió „Régen minden jobb volt” című műsorában sikerült történelmet hamisítania Tóta W. Árpád publicistának. A Pesti Srácok tudósítása szerint a műsor vége felé a kádári nosztalgia erőt is vett a vörös zászlót bontó társaságon.
Tóta W. hangsúlyozza, igenis volt győzelem 1956-ban, és volt nyeremény, „úgy hívták, hogy Kádár János, őt vívtuk ki, őt nyertük meg”, de őt később elfelejtettük ünnepelni valamiért. A kissé félreérthető megfogalmazást aztán a műsor végén is megerősítette, amikor arról beszélt, 1956-nak köszönhetjük Kádár Jánost, és a korábbihoz képest egy viszonylagos jobb létet - írja a Pestisrácok.hu.
A beszélgetésen szóba kerül Nagy Imre is, akivel kapcsolatban Csunderlik Péter párhuzamot von Kuncze Gáborral, utóbbi szerinte azért lehetett az SZDSZ elnöke, mert jól hozta a bajuszos parasztgazda attitűdöt. Tóta W. erre megjegyzi, „ne kerülgessük a kását, azért mert nem volt zsidó”, hozzátette, szerinte Kádár János sem volt az. Felidézte Berija mondatát is Rákosi Mátyásról, miszerint Magyarországnak nem kell zsidó király, és ezután a magyar pártvezérnek távoznia kellett. Véleménye szerint Nagy Imre népszerűsége a bajuszának volt köszönhető, és annak, hogy jovális ember volt.
Nézzük, hogy ki a liberális publicista példaképe
Kádár János 1956 novembere és 1988 májusa között az MSZMP első titkáraként Magyarország első emberének számított. 1956-ot követően a vezetésével zajlott "kádári megtorlás" során mintegy 200-280 embert végeztek ki, tízezreket börtönöztek be vagy internáltak, és a Moszkvától elvárt „kemény kézzel” fojtotta el a magyar értelmiség és egyéb rétegek esetleges reformkísérleteit.