Szél Bernadett esete a magyar jogrendszerrel
2020.05.19. 12:20
Szél Bernadett, az egykor párttámogatásból kosztümöket vásárolgató ex-LMP-elnök
Bár egy hölgy korát nem illik firtatni vagy felemlegetni, de az biztos, hogy a képviselőnő nem mostanában nőtt ki a gyermekkorból, ezért egészen érthetetlen, hogy egy négyéves rosszcsont mentalitásával szalad neki újra és újra törvények kőkemény tégláiból emelt falnak.
Az sem nagyon meglepő, hogy
hiszen a négyévesek szerint is mindig a fal a hibás. Amikor 150 ezres pénzbírságot szabtak ki munkatársára, mert egy be nem jelentett dudálós felvonulást azzal tett demonstrációvá, hogy uniós zászlót lengetett, akkor is a jogrendszer volt a hibás, mint ahogy most is, amikor kiderült:
Szél Bernadettnek annyira becsípődött a vélemény- és szólásszabadság, hogy szerinte őt ez feljogosítja rágalmazásra, becsületsértésre, úgy általában a jó hírnév megsértésére, és
Na akkor segítek egy kicsit a képviselőnőnek, hiszen nem jogász. Igaz, én sem az vagyok, de belejöttem a Google-használatba.
A hírnév fogalma és megsértésének szankcionálása:
Az adott természetes vagy jogi személyről mások által hozzáférhető azon tényállítások, adatok összessége, mely adatok, tények alkalmasak arra, hogy a személyt értékeljük, a személyével kapcsolatban értékítéleteket fejezzünk ki (...) A hírnév – jó hírnév megsértését a jog szankcionálja, így például ha valaki más személyre vonatkozó valótlan tényt állít, híresztel, való tényt hamis színben tüntet fel. A jó hírnév megsértése tehát akkor valósul meg, ha valaki más személyre tesz sértő megjegyzést, ez a megjegyzés tényállítást tartalmaz, és valótlant állít, híresztel, vagy a valóságot hamis színben tünteti fel.